מרפאה או בית חולים במאוריציוס?

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

מאוריציוס, מדינת איים באוקיינוס ההודי, מציעה מבחר של חופים אקזוטיים מקסימים, לגונות ושוניות. אם אתם מגיעים עד אליה, תוכלו ליהנות ממגון של אטרקציות הרפתקניות, פעילויות ספורט מים, טיולים רגליים ופינוקים נהדרים, המוצעים על ידי הריזורטים השונים ובתי המלון המצוינים. בין אם אתם מגיעים ממש לרגע ובין אם אתם אולי נוודים דיגיטליים, שמתכננים שהות ארוכה יותר על האי, חשוב שתדעו כיצד פועלת מערכת הבריאות במאוריציוס עצמה, כמו גם בשאר המדינות.

בדומה למקומות אחרים בעולם, גם במאוריציוס ישנן שתי קטגוריות, בכל הקשור למערכת הבריאות עצמה: המגזר הציבורי והמגזר הפרטי. מקומיים ותיירים יכולים להיעזר בשירותי הבריאות הציבוריים של מאוריציוס, וכמובן לבחור, כחלופה או בשילוב, את אלה, הפרטיים. המידע המובא מטה מתייחס למערכת הבריאות של מאוריציוס ומגוון האפשרויות העומדים לרשותם של המטיילים. כמובן, ובמקביל לכל הנאמר, חשוב מאד לדאוג לרכוש ביטוח נסיעות מראש, המבטיח כיסוי רלוונטי לאותו היעד ומקטין משמעותית את הוצאות הטיול, בכל הקשור לבריאות (בעת הצורך).

בית חולים
בית חולים

סקירה כללית על שירותי הבריאות במאוריציוס

במאוריציוס יש חמישה בתי חולים אזוריים ושני בתי חולים מחוזיים – בית החולים שבסווילאק (Souillac Hospital) ובית החולים שבמאהבורג (Mahebourg Hospital). חלק מבתי החולים מתמחים בתחומים ספציפיים. בתי החולים האלה כוללים את בית החולים אף אוזן גרון בוואקוס (Vacoas), את המרפאה הפסיכיאטרית בראון סקורד בבבאו-באסין (The Brown Sequard Psychiatric), בית החולים המתמחה ברפואת עיניים שבמוקה (The Subramanian Bharati eye Hospital) ובית החולים המתמחה בחזה-לב – Poudre d'Or Hospital.

שירותי הבריאות הניתנים בבתי החולים הציבוריים עבור המקומיים הם בחינם, בעוד שבמרפאות פרטיות ובפרקטיקות שירותים אלה עשויים להיות יקרים מאד. יחד עם זאת, למרפאות פרטיות רבות יש מתקנים מתקדמים וזהו יתרון עצום, בייחוד למטיילים מערביים. עובדה זו קידמה משמעותית את תעשיית התיירות הרפואית במאוריציוס, שהחלה תודות להתפתחות המשמעותית בשירותי הבריאות המקומיים המוצעים במגזר הפרטי.

מכיוון ששירותי הבריאות הפרטיים יקרים, כיסוי בריאותי הוא הרבה יותר מבגדר המלצה. למרות שמערכת הבריאות במאוריציוס מסוגלת לטפל ברוב המצבים הבריאותיים, ייתכנו מצבים מיוחדים המצריכים נסיעה ליעד אחר או חזרה לישראל להמשך טיפול או מתן טיפול מסוים כלשהו. האי ראוניון (Reunion Island) ואפילו הודו, הם היעדים הרפואיים המועדפים על תושבי מאוריציוס כדי לקבל את הטיפול המתקדם שאיננו זמין בארצם. אתם, כמטיילים, תוכלו לעשות זאת גם כן או לחזור לישראל כדי לקבל את המענה הרפואי הנדרש לכם.

בית חולים פרטי/מרפאה פרטית או בית חולים ציבורי – אז, במה בוחרים?

מספר בתי חולים באזורים כפריים ועירוניים ברחבי מאוריציוס מספקים שירותי בריאות ציבוריים. שירותים אלו זמינים לכל תושבי האי והם ניתנים להם ללא עלות. מלבד בתי החולים הציבוריים, ישנם מספר מרכזי בריאות נוספים הממוקמים בחלקים שונים של האי. למרות שבתי חולים ציבוריים מציעים שירותים במחירים זולים למטיילים, לרוב הם חסרי תשתית מתאימה, ציוד או תרופות חדישות. מעבר לכך, ייתכנו זמני המתנה ארוכים עד לקבל הטיפול המתאים.

לעומת זאת, ישנם גם שירותי בריאות פרטיים, כאמור, במאוריציוס. למאוריציוס מגוון רחב של מומחים ומרפאות ייעוץ. הן כוללות את הציוד המשוכלל ביותר המספק את הטיפול האיכותי ביותר באי. בשונה מבתי החולים הציבוריים, בתי החולים המגזר הפרטי מציעים טיפול ברמה מעולה ולכן הם יקרים. למאוריציוס יש גם מרפאות טיפול פרטיות שונות, המאובזרות היטב, הן לצורך מתן טיפול רגיל והן למורכב או בהתמחות מסוימת. בעיירות ובכפרים יש מרפאות ומרכזים כאלה, הפועלים 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. הם מציעים מגוון של טיפולים.

בתי מרקחת

אפשר לזהות בקלות את בתי המרקחת ברחבי האי. העיקרי והמוכר שבהם הוא Newton Pharmacy, הממוקם בפורט לואיס (Port Louis) הבירה. חוץ ממנו, יש גם בכל הערים הגדולות לא מעט בתי מרקחת וחנויות שבהן ניתן לרכוש תרופות. רוב בתי המרקחת פתוחים בדרך כלל בין השעות 08:00 בבוקר ועד 17:00 במהלך השבוע, ובשבת עד השעה 14:00.

רשימת מרכזי הבריאות ובתי החולים הטובים ביותר באי

ברשימה זו נמצאים המקומות הבאים:

Walkin Hospital

כתובת: Wellkin Hospital Royal Road Moka Republic of Mauritius

טלפון: 230-605-1000+

Clinique du Nord

כתובת: Baie Du Tombeau Rd ,
Pamplemousse, Mauritius

טלפון: 230-247-2532+

Clinique Darne

כתובת: Georges Guibert Street Floréal Mauritius

טלפון: 230-601-2300+

Victoria Hospital

כתובת: Candos Candos Vacoas Road, Quatre Bornes, Mauritius

טלפון: 230-425-7693+

Jawaharlal Nehru Hospital

כתובת: M2, Rose Belle, Mauritius

טלפון: 230-603-7000+

Dr AG Jeetoo Hospital (בית חולים ציבורי)

כתובת: Volcy Pougnet Street (ex-rue Madame), Port Louis, Mauritius

טלפון: 230-203-1001+

שימו לב: כדאי לדאוג לפנות למרפאות המטיילים בארץ לפני הטיול ולבדוק מולן האם ואילו חיסונים נדרשים לפני היציאה לחופשה במאוריציוס. כל מידע בריאותי אחר חשוב לא פחות ויש לדאוג לקבל אותו ממסגרות מורשות ומקצועיות. בכל מקרה, כל תוכן המוזכר כאן, הינו בגדר המלצה בלבד וכל התנהלות, אותה בוחר המטייל, היא על אחריותו הבלעדית.

שאלות ותשובות על מרפאות ובתי חולים במאוריציוס

יש באי לא מעט בתי חולים ציבוריים, יחד עם זאת, מרבית המטיילים מעדיפים לבקר בבתי החולים הפרטיים, כמו מרפאת דארן או בית החולים אפולו ברמוול. בתי חולים אלה מציעים שירותים נוספים והם עומדים בסטנדרטיים גבוהים, בכל הקשור למתקנים.

יש במאוריציוס כ-29 בתי חולים, הפזורים ברחבי האי.

ללא קשר לטיב ואיכות השירותים הרפואיים המוצעים במדינה, לרבות במאוריציוס, חשוב מאד לדאוג להוציא ביטוח נסיעות. כתיירים, עלויות הטיפול (וגם הטיפולים הפשוטים ביותר או הבדיקות) יכולות להיות גבוהות מאד (הרבה יותר ממה שנדרשים לשלם המקומיים). כיסוי ביטוחי מאפשר לכם לקבל החזר על ההוצאות, ולשלם בסופו של דבר, סכום נמוך מאד.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן