לשחות עם דולפינים + שייט צפיה בלוויתנים

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

זוהי, אולי, אחת האטרקציות היותר מבוקשות לנופשים במאוריציוס, ולא בכדי. שחייה עם דולפינים היא הזדמנות נפלאה להכיר את עולם המדהים של היונקים הימיים הכל כך ידידותיים וליהנות מתחושה של רוגע ושל שלווה. שחייה עם דולפינים מציעה לכם חוויה מתגמלת, מלמדת, טיפולית ומדהימה והיא מתאימה לטווח רחב מאד של גילאים.

ישנן כיום לא מעט חברות, המציעות טיולים ושייט, כולל שחייה עם דולפינים. כך אפשר לחקור את חייהם המרהיבים של היונקים הימיים המפוארים הללו בסביבתם הטבעית ולעשות את זה במסגרת בטוחה ומאורגנת. זוהי יכולה להיות הרפתקת חייכם וההזדמנות היחידה, כנראה, לשחות עם דולפינים במים הצלולים המקיפים את אי גן העדן – מאוריציוס.

קפצו למים לשחייה עם הדולפינים ותיהנו מאינטראקציה איתם בסביבתם הטבעית

להפליג אל הים ולפגוש אותם

שחייה עם דולפינים היא חוויה מרגשת מאד שתפגיש אתכם הן עם נוף מדהים ביופי, הן עם נופים בתוליים והן, וזה העיקר, עם בעלי חיים ימיים נפלאים. החוויה הזו תתחיל עם העלייה על סירה מהירה שתיקח אתכם למסע הזה לפגוש את חיית הים המקסימה, הדולפין. הרגישו בנוח, לבשו את חליפת ההצלה שלכם והתכוננו לשייט מרגש בסירה. הסקיפרים שלכם יעדכנו אתכם בכל מה שאתם צריכים לדעת על המסע המיוחד הזה וגם ידריכו אתכם מה לעשות ומה לעשות, כולל יספקו לכם מידע או הדולפינים עצמם, אמצעי האבטחה על הסירה ונהלי השחייה עם הדולפינים.

החוף המערבי של מאוריציוס ידוע כאחת הנקודות היותר טובות לצפייה בדולפינים, כולל שחייה, ולצפייה גם בליווייתנים. כחלק מהטיול, תוכלו לא רק לראות את הדולפינים עצמם, כי אם גם לשחות איתם. תוכלו לצלול לתוך עולמם המדהים של היונקים הימיים הללו ולפגוש אותם ממש פנים מול פנים. בשונה ממתקני דולפינים רבים אחרים, המגבילים את השחייה עם הדולפינים לבריכות או מפגשים במים רדודים, כאן תהיה לכם הזדמנות ייחודית להיות בתוך הסביבה הטבעית של הדולפינים ולפגוש אותם בים הפתוח במשך יותר משעתיים.

חשוב לדעת

חשוב לדעת

הדולפינים חיים באוקיינוס. הם עליזים, שובבים וגם סמל לאינטליגנציה ולחן. הם חיים בקבוצות של 20 או יותר וניתן, במאוריציוס, לצפות בהם שוחים בעיקר בחוף המערבי, בדרכם לים העמוק מול חופי חצי האי לה מורן (Le Morne), ובעיקר בשעות היום המוקדמות.

הדולפינים הפכו את החוף המערבי של מאוריציוס למקום שבו הם יכולים לנוח ולישון לפני שהם יוצאים לים העמוק לדייג, לדאוג למזון. דולפין בקבוקי הוא אחד הדולפינים הנפוצים והידועים ביותר. צבעם של דולפינים מסוג זה הוא אפור ואורכם יכול להגיע לבין 2 מטרים ל-4 מטרים. משקלם נע בין 150 ל-650 ק"ג. דולפינים בקבוקיים חיים בקבוצות, שכוללות לרוב 15 דולפינים, אבל אפשר למצוא גם קבוצות של למעלה מ-100 דולפינים או אפילו, מדי פעם, גם מעל ל-1000 דולפינים. התזונה שלהם מורכבת בעיקר מדגים קטנים.

דולפינים מסוג ספינר הם הזן השני הנפוץ. צבעם אפור כהה עם כתמים כהים יותר בקצה הזנב, הגב והגרון. בדרך כלל יש להם כתם לבן על הבטן, אם כי זה עשוי להשתנות. גודלם של המבוגרים נע בין 129 ס"מ ל – 235 ס"מ ומשקלם נע בין 23 ל-78 ק"ג. תקופת ההיריון היא 10 חודשים. הדולפינים הללו מגיעים לבגרות בגיל 4-7 שנים (נקבות) ו-7-10 שנים (זכרים). אורך החיים שלהם לא כל כך ידוע. הם מתאספים בקבוצות המשתנות במספרן, בין כמה דולפינים ועד להמונים (אפילו אלפים).  

להזמנת שייט, הכולל שחייה עם דולפינים, לחצו כאן

שחייה עם דולפינים
שחייה עם דולפינים

שאלות ותשובות על שחייה עם דולפינים במאוריציוס

יש מספר מוקדים, המותאמים לפעילות זו, היכן שנמצא מספר גדול של דולפינים. מדובר בחלקים היותר מערביים של מאוריציוס, כדוגמן טמרין ביי (Tamarin Bay).

מרבית פעילותם של הדולפינים היא עם שחר, בשעות המוקדמות יותר של היום, אז גם אפשר לפגוש מספר רב שלהם. מסיבה זו רוב הטיולים, הכוללים שחייה עם דולפינים מתחילים בשעות מוקדמות. יחד עם זאת, בין השעות 14:00 בצהריים ועד השקיעה, אפשר גם למצוא לא מעט דולפינים פעילים, בהשוואה לשעות אחרות.

עם הדולפינים אפשר לשחות לאורך כל חודשי השנה, כאשר הזמן המומלץ ביותר לעשות זאת הוא בשעות הבוקר המוקדמות.

ברוב הסיורים תוכלו להתקרב אל הדולפינים במידה רבה מאד, וכמעט אפילו לגעת בהם, אך הדבר פחות מומלץ, שכן אחרי הכל מדובר בייצורי פרא. יחד עם זאת, הדולפינים הן חיות ידידותיות וחביבות מאד, ואם פועלים נכון ונשמעים להוראות המדריכים, אפשר ליהנות מחוויה בלתי רגילה, חוויה שהיא כמעט חד פעמית. מי שחושש מכך, יכול לבחור באפשרות של סיור צפייה בדולפינים, שאיננו כולל כניסה למים.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן