הר געש במאוריציוס – Trou aux Cerfs

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

מגוון האטרקציות שבמאוריציוס הופכים אותה ליעד נהדר לבלות בו חופשה קצרה או ארוכה, חופשה זוגית מפנקת ונעימה, חופשה עם חברים קרובים ואהובים או חופשה עם כל בני המשפחה. תצורות הטבע והנופים המרהיבים המאפיינים את האי מוסיפים גם הם לחוויה והם חלק בלתי נפרד ממדינה כל כך קסומה. הר הגעש במאוריציוס, Trou aux Cerfs הוא אולי אחת האטרקציות הטבעיות המפורסמות ביותר במאוריציוס ולא בכדי. מדובר בהר געש רדום, הממוקם קילומטר אחד בלבד מהעיירה Curepipe.

המכתש הוולקני הרדום של הר הגעש, נמצא בגובה של 605 מטרים מעל לפני הים, בקוטר של 350 מטרים ובעומק של 100 מטרים. שלא כמו המאפיינים הוולקניים הטיפוסיים להרי געש אחרים, המכתש של הר הגעש Trou aux Cerfs מוקף בשטח עצום של יער שופע, המורכב ממיני צמחים מקומיים וכמה עצי אורן ירוקים ענקיים. יש המאמינים כי Trou aux Cerfs התפרץ פעם אחת בלבד ונשאר רדום במשך 700,000 השנים האחרונות. מומחים סבורים שיש סיכוי גבוה שהוא יחזור בעתיד להיות פעיל.

אחת מנקודות השיא בעת הביקור בו הוא נוף של 360 מעלות של העיירה Curepipe, והנוף המיוחד של Rempart Mountain, של Trois Mamelles ושל רכס ההרים פורט לואיס-מוקה (Port Louis-Moka Mountain Range).

Trou aux Cerfs מושך אליו רבים, תודות למרחבי הריצה המצויינים שהוא מציע והיותו פארק ג'וגינג מדהים, גם אם לא באופן רשמי. תודות ליופי הטבעי שלו, הפך המקום לכזה המושך אליו רצנים מקומיים רבים וכבר משעות הבוקר המוקדמות, החל מהשעה 05:00. אמנם, עשוי להיות קר שם בשעות האלו, הן בשל היער והן בשל הגובה, אבל אם לבושים היטב אפשר ליהנות מיופי של ריצה בקצב מתאים.

יש שלוש נקודות גישה עיקריות ל – Trou aux Cerfs: La Hausse de la Louviere, Edgar Huges Road ו – Crater Lane. קל מאד לאתר את אזור החניה ויש גם תחנת מכ"ם במקום, העוקבת אחר פעילות ציקלון.

שאלות ותשובות על הר הגעש Trou aux Cerfs

מדובר בהר געש רדום, שיש המאמינים כי התפרץ פעם אחת בלבד, לפני כ – 700,000 שנה, ומאז לא התפרץ שוב. יחד עם זאת, גם סבורים שיש סיכוי כי יחזור להיות פעיל בעתיד, אם כי לא יודעים עדיין בוודאות מתי זה צפוי לקרות.

ההתפרצות הגעשית האחרונה במאוריציוס התרחשה לפני 25,000 שנה ממכתש L'Escalier שיצרה את ה – Plaines des Roches.

ישנם ארבעה הרי געש מפורסמים עיקריים במאוריציוס: Trou aux cerfs, Trou Kanaka, Bassin Blanc ו – Grand Bassin. הר הגעש Trou aux cerfs בעל מראה דרמטי, האופייני מאד להרי געש אחרים בעולם והוא נמצא על הרמה המרכזית של האי, בסמוך לעיירה Curepipe.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן