האי Ile aux Aigrettes במאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

אי האלמוגים Ile aux Aigrettes הוא אחת מנקודות העצירה היותר מומלצות במאוריציוס, ולא בכדי. מדובר בשמורת טבע יפהפייה, המנוהלת על ידי קרן חיות הבר של מאוריציוס (MWF). אנשי השימור שלה פועלים רבות כדי להחזירה למצבה המקורי על ידי פינוי של מינים אקזוטיים של צמחים והחלפתם בצמחים מקומיים. ציפורים וזוחלים אנדמיים בסכנת הכחדה הוחזרו אל האי המהווה מקלט בטוח עבורם, הרחק ממינים שנכנסו אליו כמו חולדות, חתולים וגם קופים, כל זאת במטרה לייצר עבורם סביבה נעימה.

למבקרים באי יש סיכוי טוב לפגוש יונים ורודות נדירות, לגלות צמחים יוצאי דופן, צבים גדולים שמסתובבים חופשי בטבע ואפילו תותחים שהשאירו הבריטים לאחר מלחמת העולם השנייה. סיור באזור האי מתחיל בשייט קצר אל האי בסירה, היוצא ישירות מ – Pointe Jerome, כ-500 מטרים דרומית לאתר הנופש לה פרסקיל איילנד (Le Preskil Island Resort).

אחד מסיירי ה – MWF ייקח אתכם לסיור מודרך באי וישוחח אתכם במהלכו על הצמחייה, על החי ועל ההיסטוריה שלו. בהיותו אי אלמוגים חם מאד, מומלץ מאד להביא כובע, מים וגם קרם דוחה יתושים. יש תערוכה קטנה על האי המתמקדת בחי שנכחד עם השנים, כדי להדגיש את מה שאבד כבר מהאיים ואת חשיבות עבודת השימור של MWF. ניתן גם לקחת סיורים מותאמים אישית באי, בהתאם לתחומי העניין. אלה יכולים להיות סיורי צילום או אפילו סיורים המתאימים למתעניינים בפרויקט השימור עצמו. יש גם אפשרות להיות "שומר ליום אחד", כחלק מתכנית מגוונת המלווה את העובדים עצמם על האי, בזמן שמבצעים את משימותיהם היומיומיות.

ההיסטוריה של האי

במהלך מלחמת העולם השנייה שימש האי Ile aux Aigrettes את הבריטים כבסיס צבאי ובזמן זה חלק גדול מהיער המקומי נוקה מעציו כמעט לגמרי. ישנם כמה שרידים (יותר מעשרים מבנים) באי המתוארכים לתקופה זו. לאחר מכן הושכר האי לידיים פרטיות ושימש לגידול עיזים. בשנת 1985 החלה הקרן לחיות הבר של מאוריציוס (MWF) בפרויקט שיקום וניהול בתי גידול באי כדי להחזיר אליו את הצמחייה ואת בעלי החיים שחיו בו בעבר. קרן זו ממשיכה עד היום בשיקום החשוב הזה, תוך כדי שהיא מציעה לציבור כולו להגיע אל האי ולבקר בו, בזמן שנהנה מהטבע הייחודי האופייני לאזור.

Ile aux Aigrettes
Ile aux Aigrettes

סיורים אל האי

אל האי, כאמור, יוצאים באופן תדיר סיורים, המוצעים על ידי חברות שונות. השייט בסירה אל האי מופעל על בסיס יומי והוא הזדמנות נפלאה לחקור אותו מכל הזוויות. האי Ile aux Aigrettes, כאמור, הוא אי אלמוגים קטן, ממש ליד חופי העיירה מהבורג (Mahebourg). הוא הוכרז כאתר לשימור טבע וכיום הוא מנוהל, כפי שציינו מעלה, על ידי הקרן לשימור חיות הבר של מאורציוס. הסיור באי אורך לרוב כשעה וחצי, לא כולל שייט לכל כיוון של 10 דקות. במסגרת הסיור תוכלו ליהנות מהטבע המקומי היפהפה עם מדריך מוסמך, שילווה אתכם. תגלו צמחים ובעלי חיים הייחודיים למאוריציוס, כמותם לא תראו במקומות אחרים בעולם, כאשר חלקם אפילו היו קרובים לסכנת הכחדה (כמו היונה הוורודה). זו גם הזדמנות מצוינת לראות את הנופים עוצרי הנשימה של דרום מזרח מאויציוס והצצה להיסטוריה המוקדמת של המדינה כולה. ההכנסות מסיורים אלה מושקעות בשיקום ובשימור האי והן דרך נפלאה לעזור בכך. הסיורים אל האי יוצאים בימים שני עד שבת מהשעה 09:30 בבוקר ועד 14 בצהריים ובימי ראשון מהשעה 09:30 בבוקר ועד 10:00 (הסיור האחרון שיוצא אל האי באותו היום).

אטרקציות ופעילויות על האי

אם החלטתם לשלב, בעת החופשה שלכם באזור, גם את האי עצמו, תוכלו ליהנות מכמה פעילויות ואטרקציות נפלאות. הנה רשימה של המובילות בהן:

שייט

השייט, כאמור, הוא הדרך היחידה להגיע אל האי והוא לכשעצמו חוויה נפלאה, גם אם מדובר בשייט קצר. עם העלייה על הסירה תוכלו לצפות בנמל היפה של מהבורג, כפי שהוא ממש שם, במלוא הדרו. הסירות, ציפורי הים וגם החוף, כל אלה יחד יוצרים מראה מקסים, וכשכתוספת לכל זה מקבלים גם את האוקיינוס הרי שמתקבלת תמונה בלתי רגילה שחייבים לצלם.

סיור מודרך באי

הסיור המודרך באי כולל הליכה לאורך השבילים השונים שבו. הליכה זו נמשכת כשעה וחצי לרוב והיא כוללת כמה מהנקודות החשובות ביותר שבאי, כולל מפגש עם בעלי חיים ממינים שונים והעצים השונים שביער, שבחלקם נדירים. חשוב מאד לנעול נעלי הליכה נוחות ולקחת גם כובע ושתייה.

צילום חיות הבר

זה הזמן להביא לידי ביטוי את הכישורים האמנותיים שלכם, בתצורת צילומים יפהפיים. בזכות המינים האנדמיים המיוחדים של הציפורים ושאר בעלי החיים, תקבלו הזדמנות חד פעמית לתעד בתמונות מקסימות אותם, שבחלקם נמצאים בסכנת הכחדה. כדאי לכם לקחת לסיור משקפת, ולו כדי להצליח לזהות מרחוק את בעלי החיים רגע לפני הצילום.

מוזיאון חיות הבר

המוזיאון המיוחד הזה מוקדש לאקולוגיה המאוריצית וגם הוא נקודת עצירה חשובה באי. כאן, במוזיאון, תוכלו לראות פסלי ברונזה בגודל טבעי וציורים של הצמחים ובעלי החיים השונים שחיים וחיו בעבר באי. הקדישו זמן כדי לבקר במוזיאון היפה הזה וודאי תלמדו להעריך, תודות לביקור שם, את החי והצומח הכל כך נדירים שחיים באי.

משתלת צמחים מקומיים

באי ישנה משתלת צמחים ילידיים, שבה תוכלו לראות מקרוב כמה מהצמחים האופייניים לאי עצמו. המשתלה גם מספקת צמחים להפצה עבור איים אחרים, מה שמבטיח את השתלבותם בטבע ומניעת הכחדתם.

שאלות ותשובות על האי Ile aux Aigrettes

האי Ile aux Aigrettes נמצא במפרץ מהבורג, כ-850 מטרים מהחוף הדרום-מזרחי של מאוריציוס. שלא כמו היבשת עצמה שמקורה געשי, האי עצמו מורכב מאבן גיר קורלינית.

הביקור באי מתאים לכל הגילאים, אך בעיקר לחובבי הטבע: בעלי חיים וצמחים.

כדי להגיע לאי יש לעלות על סירה, שעושה את דרכה ישירות אליו (שייט קצר בן 10 דקות לערך). את השייט מציעות כמה חברות.

אם החלטתם להזמין סיור לאי, קחו אתכם נעליים נוחות (יש הליכה של שעה וחצי), כובע, קרם הגנה וגם שתייה. אל תשכחו גם מצלמה או טלפון עם מצלמה באיכות טובה, שכן אם ההגעה אל המקום סביר שלא תפסיקו לצלם כדי לתעד את היופי שבו.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן