הרום של מאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

ייצור הרום במאוריציוס הוכפל בעשר השנים האחרונות. לאחר ביטול האיסור על שימוש בקני סוכר להכנת אלכוהול מותסס בשנת 2006, קנה הסוכר האדום, הירוק, הכחול, השחור וגם הצהוב של האי החלו לשמש להכנת רום. מאוריציוס היא אחד המקומות הבודדים בעולם שמייצרים רום תעשייתי ואגריקול כאחד.

עד לשנת 2006, ייצרה מאוריציוס כמויות קטנות של רום. על הסרת האיסור על זיקוק ממיץ קני סוכר כדי לייצר מה שנקרא "רום אגריקול" החלו להופיע שחקנים חדשים במערכה והמדינה עודדה את פעילות ייצור הרום בקרב המונים. המזקקה שבסט. אובין, שמתחקה אחר ההיסטוריה שלה, מאז שנת 1819, הופך את ייצור הרום לכזה המתבסס על הדרך המיושנת יותר, אך כעת ישנן שיטות נוספות חדשניות יותר, המאפשרות גם הן ייצור איכותי, לא פחות. המזקקה Rhumerie de Chamarel היא החדשה ביותר מבין המזקקות במאוריציוס ומהווה אלטרנטיבה שמביאה אתה חידושים והפתעות. במזקקה ב – Chamarel מוצג תהליך ייצור הרום ולאחריו דוגמים מהתוצאות. המשקה המוגמר, המתקבל, חלק יום מהרום המסורתי וגם יקר הרבה יותר.

ישנם 12 סוגים שונים של קני סוכר במאוריציוס, אך רק שניים מהם משמשים לייצור רום – הצהוב והאדום. הצבע מתייחס לגבעול, הנראה רק לאחר שהעלים הירוקים נושרים. הטעמים דומים, אבל מדובר בזנים המתאימים ביותר לייצור רום שגדמים באזור ההרי ב – Chamarel. עבודת ייצור הרום היא עבודה מאומצת. השטח ששם אינו מאפשר קטיף ממוכן ולכן זוהי עבודה פיזית לכל דבר. חלקים אחרים במדינה כוללים גידול של קני סוכר בשפלה שטוחה, אך באזורים אלה פחות מתאפשרת קבלת קהל.

בקבוקי הרום שרואים ברחבי מאוריציוס, כוללים שימוש בשפע הגידולים המקומיים. המפעילים הקטנים יותר מוסיפים טוויסטים משלהם, כך שמתקבלים לא אחת טעמים מפתיעים וחדשים.

ביקור במזקקה Rum St Aubin Distillery

Rum St Aubin Distillery
Rum St Aubin Distillery

הנה הזדמנות נפלאה עבורכם לטבול את עצמכם בפיסת היסטוריה ולהיחשף למורשת המקומית, בזמן ביקורכם במזקקה שבסט.רובין. מדובר באחוזה, שהיתה בעברה בית קולוניאלי, וראשיתה בשנת 1819. כיום יש במקום מסעדה מצוינת, מוזיאון ימי, גן בוטני ירוק ומרהיב, חווה קטנה ומזקקת רום. זוהי גם התחנה השלישית לאורך נתיב התה המאוריציאני, שבה אחרי Le Domaine des Aubineaux ו – Le Domaine de Bois Cheri. סנט אובין פופולארית בזכות הבית הקריאולי שלה, הידוע גם כ – The Saint Aubin Inn, בית הארחה הכולל שלושה חדרי שינה. באחוזה גם מתקיימים אירועים פרטיים, כמו חתונות ומסיבות סוף השנה, מה שהופך אותה ליעד נהדר לביקור. מזקקת הרום שנמצאת בגן, הצמוד אל הבית, היא מזקקה מסורתית. שם תוכלו לנסות טעימות של רום וללמוד רבות על ההיסטוריה של המקום. האחוזה פתוחה למבקרים מדי יום, בין השעות 09:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.

שאלות ותשובות על הרום של מאוריציוס

יש מגוון רחב של מותגים ואפשרויות שונות לחובבי הרום, כמותן תוכלו למצוא בחנויות. הנה כמה מהבולטות שבהן: Green Island Superior Light Rum, Beach Bum Rum Gold, Mauritius Dodo Gold Rum, Spice Hunter, Chamarel Premium Gold Rum, Tilambic 151 Overproof Rum, Bougainville White Rum ו – Saint Aubin Black Rum.

בהחלט כן. יחד עם זאת, בעוד שבאי יש רק קומץ של מזקקות, עשרות מפעילים קטנים וותיקים מייצרים את הרום בעצמם.

נכון לשנת 2022 עלות הרום נעה בין 1.92 דולר אמריקאי ל-3.5 דולר אמריקאי לכל ק"ג (המחיר ברופי הוא 145.47 רופי לק"ג). המחיר הממוצע לטון הוא 3,498.44 דולר.

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן