המגדלורים של מאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

את המגדלורים אפשר למצוא במקומות רבים מאד בעולם, בסמוך אל הים. מטרתם היתה, ועודנה, היא להנחות את קברניטי הספינה בתהליך הניווט שלהם ולהגיע אל החוף בבטחה. רוב המגדלורים הקיימים בעולם נראים כמו מגדלים ולהם מערכת תאורה חזקה, המאפשרת לקברניטים לבצע את המשימות שלהם. במאוריציוס ישנם כמה מגדלורים מאז ההתיישבות בה. מעטים מהם עדיין קיימים ופועלים עד היום, בעוד האחרים אינם פועלים יותר.

מגדלורים הם חלק ממורשת, וככאלה יכולים רבות לספר את סיפורה של מאוריציוס עצמה, כוללת את ההיסטוריה שלה ואת התרבות. כדי ללמוד אודות המקום ולחוות אותו באופן אחר (ועל הדרך כמובן גם להתרשם מנופי הים המשגעים), מומלץ מאד לשלב עצירה במגדלורים של מאוריציוס, בין אם באחד מהם, המוכר ביותר, ובין אם באחרים, פחות ידועים.

ארבעת המגדלורים המרכזיים של מאוריציוס, אלה המוכרים גם כנקודות תיירותיות, המומלצות לביקור הם המגדלורים: Albion, Pointe Aux Cannoniers וגם Aux Fouquets ו – Flat Island. רק שניים מהם עדיין פעילים.

Point Des Cavernes – Albion

זהו, אולי, המגדלור המתוייר ביותר של מאוריציוס וגם המוכר ביותר מבין הארבעה. הוא נמצא בחוף המערבי של מאוריציוס ונחשב לסמל האזור כולו. בנייתו החלה בשנת 1909 והוא נחנך בשנת 1910. הוא מתנשא לגובה של 30 מטרים ומציע תצפית מרהיבה על האזור. כדי לבקר במגדלור יש להגיש בקשה מסודרת לרשות הנמלים של מאוריציוס האחראית על האתר או לעשות זאת במסגרת מאורגנת. מומלץ להימנע מהגעה למקום בימים עם רוחות חזקות, שכן סביר שתרצו לטפס עד לחלקו העליון, זה החשוף יותר.

בעת הכניסה אל המגדלור תוכלו לרדת למטה, היכן שנמצאת גלריה נחמדה. שם תוכלו לראות תמונות של המקום וגם של הסביבה. משם, יובילו אתכם מדרגות לקומת הקרקע. בעבר היה גנרטור ששימש להפעלת הסוללת של מערכת המגדלור, אך מאז שנת 1973, לאחר החיבור לקווי החשמל הציבוריים, הוסר כל הציוד הישן ונוסף חדר למגדלור עבור מנוע חלופי.

הקומה הראשונה של המגדלור איננה מכילה שום דבר מיוחד, מלבד לוח חשמל לשליטה בציוד האחר של המגדלור. החדר הזה היה מאז ומתמיד חדר בקרה שאיחסן בעבר מצברים לאספקת האור. כיום נותר במקום רק לוח החשמל. הקומה השנייה היא כמעט כמו חדר העדשות של המגדלור, אלא שבמקום לפזר את אלומת האור הגבוהה של המגדלור, היא מקרינה אור אדום המצביע על הכניסה אל הנמל. כך ידעו הספינות שהן מגיעות אל הכניסה. במקום עצמו ישנם גם המבערים הישנים של המגדלור שכבר לא בשימוש, שפעלו בזמנים שבהם לא היה חשמל והאור נוצר באמצעות בנזין.

הקומה השלישית היתה בעבר מקום המנוחה לצוות בין המשמורת, אך כעת יש בחדר עצמו רק ארון ישן, ששימש בזמנו לחלקי חילוף למנוע ועוד. משם ממשיכים אל הקומה הרביעית, שמלאה בבורות ישנים של דלק, ששימשו בעבר להפעלת המגדלור. ממנה מובילות מדרגות תלולות לכיפת המגדלור.

עתה הגעתם ממש אל ראש המגדלור, כיפת המגדלור. עם הטיפוס במדרגות מהקומה הרביעית ישירות אל הקצה, תוכלו למצוא גם את חדר המכונות, שמכיל חלקים מכניים רבים. הזכוכית ששם מכוסה בוילון במהלך היום כדי למנוע מאור השמש לפגוע בנורה או לגרום לשריפה. מדובר בעדשות ישנות שנשתמרו היטב מאז ומדי לילה המערכת מסתובבת באמצעות מנוע חשמלי כדי ליצור הבזק תאורה חזק מאד שנראה למרחק של 29 מיילים ימיים. עם ההגעה אל הכיפה עצמה תגלו גם את המרפסת. אם אתם הרפתקניים מספיק, תוכלו לצאת דרך חור קטן משם אל האוויר הפתוח וליהנות מנוף פנורמי יפהפה.

Albion
Albion

Flat Island

מגדלור זה קיים מאז שנת 1855. הוא נמצא במרחק של 11 ק"מ צפונית ליבשת, ב – Flat Island, ששימש כמקום הסגר בתקופת הכולרה והמלריה בשנות ה-60. הים מסביב לאי עצמו מסוכן מאד, במיוחד כאשר מזג האוויר הופך לקיצוני יותר. כמה כלי שייט אפילו טבעו במקום. הציבור יכול לבקר באי ומותר לטייל גם עד המגדלור. עם זאת, הגישה אל תוך המגדלור עצמו מחייבת אישור מהרשות. על ראש האי תוכלו ליהנות מהחופים הצפוניים המרהיבים וגם לזהות כמה ציפורים מיוחדות.

Pointe Aux Cannoniers

בצפון מאוריציוס נמצא המגדלור הזה, שממוקם בתוך מבצר צרפתי שנבנה במאה ה-18 כדי להגן על האזור מפני פולשים. תותחים הוצבו על החופים מטעמי בטיחות ולצרכי הגנה. ניתן לראות אותם עד עצם היום הזה. בין המבנים היה גם מגדלור מרטלו ונוסף לו מגדלור בשנת 1855. המגדלור מסווג כאתר מורשת לאומית והוא נמצא כיום כנכס של מלון Le Cannonier Beachcomber.

Ile Aux Fouquets

המגדלור הבא, המוכר גם בשם Grand-Port Lighthouse, קיים מאז המאה ה-19. הוא נבנה בשנת 1865 ושימש בעיקר כדי להנחות את הספינות שנכנסו אל האזור באותה תקופה. גראנד-פורט היה המיקום העיקרי של הנמל במאוריציוס, אך הוא הועבר לפורט-לואי, בשנות ה-40 של המאה ה-17. המגדלור, שכבר איננו פעיל במשך כמה עשרות שנים, נמצא על אי המכונה Fouquts או Phare. גם הוא מסווג כאתר מורשת לאומית ואפשר לבקר בו במסגרת מאורגנת, בסירת קטמרן או סירת מנוע מהירה שמגיעה עד לשם. למראה הצער, בגלל פעילות פחותה באזור, המגדלור ננטש והיום הוא חורבה לא מושקעת.

שאלות ותשובות על המגדלורים של מאוריציוס

יש במאוריציוס ארבעה מגדלורים עיקריים: Albion, Pointe Aux Cannoniers, Ile Aux Fouquets ו – זה שב – Flat Island.

ביקור במגדלורים האלה, שבחלקם נחשבים גם כאתרי מורשת, מתאים לכל הגילאים. כך אפשר ללמוד על העבר וגם ליהנות מנופים מדהימים.

על מנת להיכנס לתוך המגדלורים הפועלים עד היום, יש צורך בקבלת אישור מרשות הנמלים של מאוריציוס. ניתן להסתובב חופשי מבחוץ.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן