איך מתניידים במאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

ברוכים הבאים למאוריציוס. מדינה אי יפהפה, הממוקמת בחלקו הדרום מערבי של האוקיינוס ההודי ושייכת למדינות אפריקה. מאוריציוס היא יעד תיירותי נחשק, ובייחוד בשנים האחרונות, בקרב לא מעט ישראלים והיא מציעה את כל מה שצריך מחופשה מושלמת: חופים מרהיבים, מים צלולים, טבע מקסים ותרבות מקומית שהיא מיקס של תרבויות שונות. שטחה היבשתי של מאוריציוס הינו 2,040 קמ"ר ובירתה היא העיר פורט לואיס (Port Louis). יש במאוריציוס לא מעט מה לראות ומה לעשות ורבים בוחרים לנצל זאת במסגרת החופשה שלהם. כדי להגיע ממקום למקום, מוצעים למבקרים כמה פתרונות תחבורה נוחים ויעילים, כדרכה של מדינה תיירותית שדואגת לתיירים בה, וזאת לצד אפשרות להתנייד גם באופן עצמאי, על ידי רכב שכור.

הסעות מהשדה למלון אחרי הנחיתה

אוטובוסים

הן לתושבים עצמם והן לתיירים מוצעים לא מעט קווי אוטובוס יעילים ונוחים, שלוקחים את הנוסעים מנקודה אחת לשנייה. הנסיעה באוטובוסים במאוריציוס היא הדרך הזולה ביותר וגם החסכונית ביותר כדי לנסוע ולחקור את רחבי האי ויש מספר גדול של אוטובוסים ממוזגים ובהחלט מסבירי פנים. ישנם אוטובוסים של חברות פרטיות וישנם אוטובוסים ציבורים, כאשר הפופולאריים שלהם הם של: National Trasport Corporation, United Bus Service, Mauritius Bus Trasport ו – Triolet Bus Service. רוב הנהגים ישמחו לספק מידע רלוונטי לנוסעים והנחיות שבהחלט יכולות לעזור. יש להקפיד להצטייד בכסף מזומן כדי לשלם על כרטיסי האוטובוס.

ניתן למצוא בכל כביש באי מספר תחנות אוטובוס מקורות, שם עוברים קווים ליעדים שונים. לוח הזמנים של האוטובוסים תלוי בדרך כלל במסלול האוטובוס, אבל ברוב המקרים אפשר לצפות שאוטובוס יעבור בכל 10 עד 30 דקות. ישנם אתרים שיוכלו לספק לכם מידע באשר ללוח הזמנים, אולם הדרך הבטוחה והעדכנית ביותר, כדי לקבל נתונים כאלה, היא להיעזר במקומיים או לבדוק עם עובדי התחנה עצמה (כאשר מדובר בתחנות מרכזיות מאוישות). בחלק מתחנות האוטובוס ניתן יהיה למצוא מידע על קווי האוטובוס ועל לוחות הזמנים. שעות פעילות האוטובוסים הן בין 05:30 בבוקר ועד 20:30 בערב, ובאזורים הכפריים יותר בין השעות 06:30 ל – 18:30. מומלץ לבדוק את השעות לפני היציאה לדרך וההגעה אל התחנה.

מוניות

הדרך הקלה ביותר, ובייחוד אם זהו הביקור הראשון שלכם באי, כדי להגיע ממקום למקום היא באמצעות מוניות. למרות שהן יקרות יותר מנסיעה באוטובוס, הן מציעות לכם בטיחות ונוחות, ובמיוחד אם מדובר בנסיעה למרחקים ארוכים. המוניות במאוריציוס זמינות בכל פינה כמעט של האי וגם מול מוקדים מרכזיים ותיירותיים מאד. ברוב המוניות יש מונה, אולם בחלק הן. אם עליתם על אחת כזו, המחיר ייקבע על ידי הנהג. וודאו לסגור איתו את המחיר מראש ולא לחכות לסוף הנסיעה. מומלץ להימנע מלעלות על מוניות של בתי המלון שכן הן עשויות להיות יקרות משמעותית ממוניות אחרות.

נהג פרטי והסעות

ניתן לשכור את שירותיו של נהג פרטי או להזמין הסעות פרטיות, כדי להגיע מנקודה אחת לשנייה. גם כאן מדובר בדרך יקרה יותר, אך בהחלט נוחה ונעימה. העלות נקבעת בהתאם למרחק ולפרמטרים נוספים, כמו מספר הנוסעים, סוג הרכב המבוקש ועוד. הנהג לעיתים משמש גם כמדריך ומספק מידע חשוב לנוסעים במהלך הנסיעה ולפני ההגעה אל אתרים שונים.

רכב שכור

מטיילים רבים מעדיפים להתנייד ביעד שאליו הם מגיעים, ובמידה והדבר אפשרי, באופן עצמאי. כך הם יכולים לחקור אותו בכוחות עצמם מבלי להיות תלויים באחרים ולעצור בכל רגע שירצו. הדבר נכון גם לגבי מאוריציוס, שם אפשר למצוא נציגי חברות השכרת רכבים שונות.

אם אתם רוצים לגלות את האי בעצמכם ובקצב שלכם, הדבר הטוב ביותר הוא לשכור רכב או קטנוע, למשל, בהתאם למרחק הנסיעה ולהיעזר בוויז או בגוגל מפס כדי להכיר את הדרך. מחירי השכרת הרכבים נוחים למדי, כולל העלות עבור ההשכרה וגם הדלק. כדי לנהוג ברכב שכור צריך רישיון נהיגה בינלאומי, רק אם מתכננים שהות של יותר מארבעה שבועות. אם מתכננים שהות קצרה יותר, רישיון נהיגה רגיל יספיק (אם הוא כתוב בעברית, יש לדאוג לתרגום). סוכנויות השכרת הרכבים דורשות שרישיון הנהיגה של התיירים יהיה בתוקף של לפחות שנה.

את הרכב השכור, ובדיוק כפי שקורה במקומות אחרים בעולם, ניתן לשכור במקומות שונים בהתאם לנוחיותכם ובזמנים המתאימים לכם. עליכם לדאוג להודיע לחברת ההשכרה אם אתם רוצים, למשל, שהרכב ימתין לכם בשדה התעופה או אולי במלון. בהתאם לכך, חברת התעופה תדאג לארגן לכם את הרכב, כך שיחכה לכם בדיוק בנקודה הנוחה לכם ביותר. לשם כך יהיה עליכם למסור לחברת ההשכרה פרטים אודות הטיסה שלכם (אם אתם רוצים לאסוף את הרכב בשדה). אפשרות אחרת, היא לפנות לדלפקי חברות ההשכרה שבשדה, לאחר הנחיתה, ושם לדאוג לארגן רכב שכור (אם לא דאגתם לשכור רכב מראש). עם זאת, בשל זמינות מוגבלת וביקוש גבוה, כדאי לדאוג להזמין רכבים שכורים מראש. מיקומי האיסוף וההחזרה אינם צריכים להיות זמינים.

תחבורה במאוריציוס
תחבורה במאוריציוס

הכבישים במאוריציוס

מאוריציוס מרושתת היטב בכבישים, כאשר שלושת העיקריים שבהם הם: M3 – מקשר בין Terre Rouge ל – Verdun שבצפון, עובר דרך פורט לואיס, הבירה. M2 – מקשר בין פורט לואיס לגראד ביי (Grand Baie) בחלק הצפוני של האי האי ו – M1 – מקשר את שדה התעופה בדרום מזרח לפורט לואיס. זהו הכביש החשוב ביותר באי, שכן הוא עובר גם בערים הגדולות והמרכזיות יותר של מאוריציוס, כמו Phoenix, Quatre-Bornes, Curepipe, Vacoas וגם Beau Bassin. הכבישים במאוריציוס משתרעים על פני מרחק של כ-2,100 קילומטרים, כש-4 אחוזים בלבד מהם מוקדשים רק לכבישים המהירים המתפצלים לכבישים משניים קטנים יותר. 

נהיגה במאוריציוס – חשוב לזכור

מכיוון שמאוריציוס היא מושבה בריטית לשעבר, הנהיגה בה היא בצד שמאל. הנהיגה בצד שמאל עשויה להיות מאתגרת עבור לא מנוסים ולכן מצריכה ריכוז רב מאד (בייחוד במקומות החשוכים יותר). גם תמרורי הדרך שלה מעוצבים לפי התמרורים בבריטניה והכללים מאד זהים. תמרורים עגולים – פקודות, מלבנים – מספקים מידע, משולשים – מזהירים מפני סכנות, עיגולים כחולים – שלטי חובה המציגים מידע חיובי, עיגולים אדומים – שלטי איסור, מלבנים כחולים – מידע כללי, מלבנים ירוקים – שלטי הכוונה בכבישים ראשיים, שלט מתומן – עצור, משולש אדום הפוך – זכות קדימה.

באשר למגבלות מהירות – באזורים העירוניים מגבלות המהירות הן 49 קמ"ש ובכבישים ראשיים – 80 קמ"ש. המהירות הממוצעת המותרת בכביש המהיר (למאוריציוס יש רק כביש מהיר אחד) היא 100 קמ"ש. אין אגרה בכבישים. אסור להחזיק ביד טלפון בזמן נהיגה ואסורה כמות של יותר מ-60 מ"ג אלכוהול בדם אצל הנהגים.

ובאשר לעומסים בכבישים – התנועה הכבדה ביותר היא בשעות השיא, בין 07:30 ל-09:30 בבוקר ובין 15:00 בצהריים ל-18:00 לפנות ערב. הכניסות וגם היצירות של הערים עמוסות לרוב בשעות האלו. מומלץ להגיע 3 שעות לשדה התעופה לפני הטיסה ולקחת בחשבון גם את עומסי התנועה.

שאלות ותשובות על התניידות במאוריציוס

יש במאוריציוס כמה פתרונות תחבורה: אוטובוסים, מוניות וגם רכב שכור. שלושת הפתרונות הללו נחשבים לפופולאריים ביותר, כאשר אוטובוסים הוא הפתרון הזול שבהם.

התשובה לשאלה הזו תלויה בכם. נסיעה באוטובוסים היא הזולה ביותר, אך נסיעה במוניות או בהסעות פרטיות היא הנוחה ביותר. אם אתם אוהבים עצמאות מלאה, השכרת רכב, לעומת זאת, תהיה הפתרון הנכון והטוב לכם ביותר.

מומלץ מאד לדאוג להזמין רכב שכור מראש, אם אתם רוצים להתנייד ברחבי האי באופן עצמאי.

אם אתם מגיעים למאוריציוס במסגרת משפחתית, הפתרונות המומלצים לכם ביותר הם השכרת רכב או הסעות (בייחוד אם אתם מספר רב של אנשים).

לחזור למשהו ספציפי?

Facebook
WhatsApp

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן