מוזיאון הרפתקאות הסוכר במאוריציוס – L'Aventure du Sucre

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

היא נחשבת לאחת התעשיות היותר מוכרות במאוריציוס, ואולי גם המובילה והעתיקה שבהן. ייצור הסוכר מקני הסוכר שגדלים במאוריציוס מלווה את האי מזה תקופה ארוכה וההיסטוריה שלו היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המדינה. אם אתם מגיעים לביקור במאוריציוס ורוצים ללמוד עליה לעומק וגם להבין אותה קצת יותר טוב, מומלץ לכם להגיע לביקור במוזיאון הרפתקאות הסוכר – L'Aventure du Sucre.

קצת היסטוריה על המקום ועל תעשיית הסוכר

הסוכר, והייצור שלו בפרט, הותירו רושם עמוק מאד על ההיסטוריה ועל הזהות של מאוריציוס, וככאלה הם מוזכרים לא אחת בנקודות שונות ברחבי האי. מתנשאת מעל לים של שדות קני סוכר ירוקים, ממש כמו ספינה גדולה שעוגנת, טחנת הסוכר הישנה מביאה אתה היסטוריה ארוכת שנים ומספרת את סיפורה האמיתי של מאוריציוס עצמה. אם תעקבו אחר המסלול שעשה הסוכר ועשתה תעשיית הסוכר לאורך 250 שנות היסטוריה, תוכלו להתחקות גם אחר ההיסטוריה של מאוריציוס ולהבין אותה בצורה קצת יותר מעמיקה.

ביקור במקום

הסיור בטחנת הסוכר הישנה, שהפכה למוזיאון מודרני, נמשך כשעה וחצי. בתום הסיור ממתינות למבקר טעימות של סוכר ושל רום, וזאת לאחר שספג מידע רב ורלוונטי אודות המקום עצמו. ההרפתקה מתחילה מאחורי חזית בניין המפעל, עם סיפורים רבים השזורים סביב סיפור חייו של הסוכר, כשבמשך תקופה ארוכה היה המוצר העיקרי של מאוריציוס, שאותו היא ייצרה. לאחר מכן תוכלו לבקר במפעל העצום, עם מכונות ענקיות בנות לא מעט שנים, המעוטרות באלף נורות. גדר חיה מקנה סוכר מובילה את כל הדרך אל המפעל המשוחזר במלואו וסרטים מעניינים המוקרנים על מסכי ענק מספרים על שנותיה הראשונות של מאוריציוס.

המפעל שימש עד שנות ה-70 של המאה הקודמת להובלת שקי סוכר בנמל. היום אפשר לראות איך היו הרציפים באותם זמנים ולגלות את חשיבותם למאורציוס. מוזיאון הרפתקאות הסוכר מתאים לכל הגילאים ותוכנן שהן המקומיים והן תיירים המגיעים אליו ימצאו בו לא מעט עניין. כדי שילדים יוכלו להבין את הסיפור אודות תעשיית הסוכר, נבחרו שתי קמעות להעביר אותו באופן מותאם לגילאים הצעירים: שתי חיות, האופייניות לאי: ציפור המינה והנמייה. שני קמעות אלה מלווים את הילדים לאורך כל הביקור ומעלים שאלות משעשעות וגם תשובות במקומות שונים במפעל וגם במוזיאון.

אם הגעתם עד לשם, כדאי לכם לעצור גם במסעדת Le Fangourin, ששוכנת בתוך הגן של Beau Plan, בתוך סביבה יוצאת דופן ונדירה, שבה צמחייה בת מאות שנים, בריכה מוקפת בצמחייה טרופית שופעת, מרפסת המשקיפה על רכס ההרים המרכזי של הרמה… ובקיצור – נוף נהדר שכדאי שלא לפספס.

לסיור מודרך במוזיאון הסוכר ובאתרים קרובים בסביבה, לחצו כאן

מוזיאון הרפתקאות הסוכר
מוזיאון הרפתקאות הסוכר

שאלות ותשובות על מוזיאון הרפתקאות הסוכר

הביקור במוזיאון המרתק הזה מתאים לכל הגילאים, כולל לילדים. ישנן שתי דמויות חביבות, בתצורת בעלי חיים מקומיים, הנחשבים לקמע של מאוריציוס, המלוות את הילדים לאורך כל הביקור כך שהמידע מותאם ומועבר בצורה נעימה.

יש סיורים מודרכים במוזיאון, המתמקדים בחלקם אך ורק במוזיאון עצמו ואחרים כוללים ביקור באתרים נוספים, שבסביבה הקרובה. סיורים מודרכים אלה מתאימים בעיקר לבני 15 ומעלה.

מוזיאון הרפתקאות הסוכר במאוריציוס פתוח בימים שני עד שבת, מהשעה 10:00 בבוקר ועד השעה 16:00 אחר הצהריים. בימי ראשון המוזיאון סגור למבקרים.

אם אתם מבקרים במוזיאון באופן עצמאי, יעלה הביקור במוזיאון יעלה לכם 13 אירו למבוגר, 7 אירו לילדים בגילאי 6 עד 11 או בחינם לילדים מתחת לגיל 5.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן