מוזיאון ההיסטוריה של מאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

ביקור במדינה, שמעולם לא ביקרתם בה בעבר, חשוב שיכלול גם מפגש עם ההיסטוריה ועם התרבות שלה. כך תוכלו לספוג את האווירה האמיתית ולחוות את המקום באופן שהוא קצת אחר. מוזיאון ההיסטוריה של מאוריציוס – National History Museum of Mauritius הוא בדיוק המקום הזה, היכן שתוכלו לצאת לטיול אל העבר, למסע היסטורי לאורך השנים, ממאוריציוס הישנה שראשיתה במאה ה-18 ועד לימינו. מוזיאון ההיסטוריה המרתק הזה יאפשר לכם לקחת פסק זמן מהחופים היפים של מאוריציוס, מהטבע הנהדר ומשלל האטרקציות שבאזור, ולהתמקד בפן אחר שלה, שחשוב לא פחות.

ברוכים הבאים

ממוקם בדרום מזרח מאוריציוס, במאהבורג (Mahebourg), מוזיאון ההיסטוריה של מאוריציוס נמצא ממש בתוך בניין מורשת לאומית משנת 1772 במקום הידוע בשם Maison Robillard. במקום, בבניין הזה, נפצעו בשנת 1810 שני מפקדי הטייסות האנגלית והצרפתית בקרב על הגראנד פורט וטופלו זה לצד זה.

המוזיאון מורכב משלוש קומות, מתוכן שתי קומות נגישות ופתוחות לציבור המבקרים. הן מציגות מספר חפצי אומנות ימיים, את ההיסטוריה הימית של מאוריציוס, מפות עתיקות מרתקות של מאוריציוס והאוקיינוס ההודי, ציורים מהתקופה הקולוניאלית ועוד. יש גם שלד שלם ויקר ערך של ציפור הדודו המפורסמת (ייחודית למאוריציוס) ולא מעט ממצאים שהם זיכרונות מהאימפריה הקולוניאלית הצרפתית. עוד תראו שם גם עזרים ששימשו בקרבות היסטוריים ואלמנטים רבים שייקחו אתכם למסע מרתק בזמן.

המוזיאון הוא גם ביתם של פרטים שנשתמרו לאורך השנים וניצלו למרות קרבות רשים, כמו תותחים ואפילו בקבוקי יין. תוכלו לראות מקרוב מטבעות ספרדיים שנמצאו תחת הריסות ועוד. ביקור במוזיאון הוא חובה למי שרוצה לקבל מידע מעמיק וברור יותר אודות ההיסטוריה של מאוריציוס והוא בהחלט מתאים לכל בני המשפחה, מהמבוגרים ועד הצעירים שבחבורה.

מוזיאון ההיסטוריה של מאוריציוס
מוזיאון ההיסטוריה של מאוריציוס

כמה מילים על המבנה עצמו

המבנה שבו שוכן המוזיאון, אחוזה קולוניאלית מהמאה ה-18, היה שייך בעבר למשפחת רובילארד ומילאה תפקיד חשוב בהיסטוריה של האי. כאמור, כאן, בשנת 1980, נלקחו המפקדים הפצועים של הצי הצרפתי והאנגלי לטיפול לאחר הקרב הימי היחיד שבו הצרפתים הצליחו להביס את אויביהם הבריטים – הקרב Vieux Grand Port. סיפור הניצחון משוחזר במוזיאון, יחד עם כל הפריטים שניצלו, כולל היין, שהצליח לשרוד את טביעתה של הפריגטה הבריטית Magicienne בקרב. התוספות האחרונות למוזיאון כוללת קרון רכבת שהותקן מאחור וגם העתק של סירת נפוליאון ששימשה בקרב הידוע לשמצה שהביס את האנגלים.

להזמנת סיור מודרך במוזיאון, לחצו כאן

שאלות ותשובות על מוזיאון ההיסטוריה של מאוריציוס

מוזיאון ההיסטוריה פתוח למבקרים בימים שני עד שבת מהשעה 09:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהריים ובימי ראשון וחגים מהשעה 09:00 בבוקר ועד 12:00 בצהריים. בימי שלישי המוזיאון סגור למבקרים.

המוזיאון מציג מגוון רחב מאד של ממצאים ואלמנטים שונים, דרכם תוכלו ללמוד רבות על האי. כדי לספוג את כל זה ולהעשיר את הידע שלכם, כדאי להקדיש לביקור לפחות שעתיים.

הביקור במוזיאון מתאים לכל בני המשפחה, לכל הגילאים והוא דרך מצוינת ללמוד לא מעט על מאוריציוס, על ההיסטוריה שלה ועל הסביבה כולה.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן