מאוריציוס – עונה מומלצת

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

מזג האוויר האופייני למאוריציוס נעים מאד ומאפשר למבקרים ליהנות מחופשה נפלאה על האי בכל ימות השנה. לא משנה באיזו תקופה תגיעו, תהיו בטוחים שיהיה לכם מזג אוויר נוח מאד, תודות לו תוכלו לנצל את שלל האטרקציות שבאי, לרבות ספורט מים, טיולים רגליים בטבע, שחייה עם דולפינים או צלילה ועוד ועוד.

מכיוון שמאוריציוס נמצאת לא רחוק מהאזור הטרופי, השמש נמצאת בנקודה הגבוהה ביותר שלה, יותר מאשר ביעדים אחרים ברחבי העולם. זו הסיבה מדוע מאוריציוס נהנית משעות רבות של ימים שמשיים בהירים כל השנה.

מזג האוויר והאקלים המקומי של האי מאופיינים כמיקרו-אקלים, כלומר, יכול להיות גשם בחלק אחד של האי עם שמיים אפורים כהים, בעוד שהחלק השני של מאוריציוס נהנה משמיים בהירים. גם אם יורד גשם בבוקר, מזג האוויר יכול להשתנות די מהר והשמים יהפכו לכחולים-בהירים בתוך זמן קצר.

מסיבות אלו, תיירים יכולים ליהנות מהאקלים הטרופי המעולה כל השנה, מהחופים החוליים הלבנים ומהלגונות בצבע טורקיז של מאוריציוס.

מאוריציוס מזג אוויר

העונות בשנה

למאוריציוס יש רק שתי עונות: הקיץ – מתחיל בנובמבר ומסתיים באפריל, והחורף – מתחיל במאי ומסתיים באוקטובר. לאורך כל השנה אין הבדלים משמעותיים בין תנאי מזג האוויר, ישנם שינויים קלים בטמפרטורה בין עונות השנה. אין גם עונות גשומות או רטובות ועונות יבשות. החודשים אוקטובר ומאי ידועים בדרך כלל כחודשי המעבר. הלחות גבוהה למדי במהלך חודשי הקיץ, בעיקר באזור החופים של האי. החודשים החמים ביותר של השנה הם בדרך כלל דצמבר, ינואר ופברואר, כאשר גם סופות ציקלון עלולות "לתקוף" את האי. הטמפרטורות של הים גבוהות יותר בקיץ, ובחודשי החורף הטמפרטורה יורדת מעט.

מד טמפרטורה

ככלל, לאורך אזורי החוף הטמפרטורות גבוהות ב-3 עד 5 מעלות מאלו שבמישור המרכזי של האי, כאשר האזורים המערביים והצפוניים של מאוריציוס הם גם החמים והיבשים ביותר. במהלך הקיץ, בחודשים נובמבר עד אפריל, הטמפרטורה היא סביב ה-27 מעלות באזור החוף וסביב 22 מעלות במישור המרכזי. במהלך החורף, בין מאי עד אוקטובר, הטמפרטורה היא סביב ה-22 מעלות באזור החוף וסביב 19 מעלות במישור המרכזי. דצמבר ינואר ופברואר הם החודשים החמים ביותר, עם טמפרטורה ממוצעת של 27-28 מעלות. חודש יולי נחשב לחודש הקריר ביותר בשנה, עם טמפרטורה ממוצעת של 20-21 מעלות.

שקיעה וזריחה

בחודשי הקיץ הימים ארוכים יותר. הזריחה היא בסביבות השעה 5 בבוקר והשקיעה בסביבות 19 לפנות ערב. בחורף הימים קצרים יותר, עם זריחה באזור השעה 6 בבוקר ושקיעה בסביבות 18 לפנות ערב. אזור הצפון של האי נהנה משעה אחת יותר של שמש במהלך רוב ימות השנה. במישור המרכזי ובאזור המזרחי של האי יש שעה אחת פחות של שמש בחורף ובחודשי הקיץ הרטובים. קחו זאת בחשבון כשאתם מתכננים שהות בחוץ, טיולים בטבע או רחצה בים (כולל פעילויות ספורט ימי).

Shandrani Beachcomber Resort & Spa
Shandrani Beachcomber Resort & Spa

גשמים

חשוב לדעת – במאוריציוס יכול לרדת גשם באזור אחר, בעוד שרק כמה קילומטרים משם השמש זורחת ולא נראה שום ענן באופק. אם אתם מתעוררים בבוקר עם שמיים אפורים, אל דאגה. צחצחו שיניים, אכלו ארוחת בוקר וכנראה שעד אז השמיים יהיו כחולים בהירים.

כמות המשקעים משתנה במידה ניכרת מאזור לאזור ולאורך כל השנה. כמות המשקעים השנתית, שהיא 1,100 מ"מ בחוף הצפוני, גדלה באופן משמעותי במישור המרכזי. ההתפלגות במהלך השנה די לא אחידה עם תקופה רטובה בחודשי הקיץ ותקופה יבשה יחסית מיוני עד נובמבר. הדבר בא לידי ביטוי גם במספר ימי הגשם, כאשר בצפון הם נעים בין 7 ימים בחודש הגשום ביותר, לסביבות יום אחד בחודש במהלך אוקטובר ונובמבר. מומלץ מאד להתעדכן במזג האוויר הצפוי במידה ואתם מתכננים טיול רגלי או רביצה על החוף.

טמפרטורות המים והתנאים בים

הטמפרטורה של האוקיינוס ההודי באזור מאוריציוס גבוהה יותר במהלך הקיץ, ובחודשי החורף היא יורדת מעט. טמפרטורת הים נעימות בדרך כלל לאורך כל השנה והן נעות בין 26 ל-29 מעלות בקיץ, ל – 23 עד 25 בחורף. ציקלונים חזקים בחורף עלולים לגרום מדי פעם לטמפרטורת הים לרדת ב-2 או 3 מעלות. טמפרטורת הים במאוריציוס עצמה נעה בין 28 ל-29 מעלות בתחילת פברואר, והיא יורדת במהלך אוגוסט ונעה בין 23 עד 24 מעלות.

תנאי הים המצוינים של מאוריציוס הם תוצאה של שונים האלמוגים המקיפה את האי כולו. מסיבה זו נהנית מאוריציוס ממי לגונה רגועים לאורך קווי החוף שלה. גם שוניות האלמוגים היפות הופכות אותו למקום מושלם ללמוד לצלול וליהנות ממגוון רחב מאד של פעילויות ספורט ימי.

טמפרטורות מי פני הים בקרבת החוף עשויות להשתנות במספר מעלות בהשוואה לממוצע הטמפרטורה במי הים הפתוחים. זה נכון בעיקר לאחר גשם חזק, קרוב לפתחי הנהר או לאחר תקופות ארוכות של רוחות חוף חזקות. רוחות מהחוף גורמות למים עמוקים יותר להחליף מים עיליים שהתחממו מהשמש. יש לקחת בחשבון גם את הטמפרטורה של האוויר, ולא רק של המים לפני שמחליטים על סוג חליפת הצלילה הדרושה כדי להישאר חמים. הלגונות בתוך שוניות המחסום הן רדודות ומושלמות לרחצה, לשחייה ולמגוון של פעילויות אחרות הקשורות במים.

רוחות במאוריציוס

הרוח במאוריציוס היא בדרך כלל רגועה ויציבה ומגיעה מכיוון מזרח. הרוחות החזקות יותר הן בחורף, בין החודשים מאי לספטמבר. במהלך הקיץ משפיעות הרוחות בעיקר על החוף הדרומי והמזרחי. האזורים הצפוניים והמערביים מוגנים מפני הרוחות הללו על ידי ההרים, כך שבמהלך החורף באזורים אלה יש את מזג האוויר הטוב ביותר בחוף. אם אתם מתכננים לשהות בחופים המזרחיים והדרומיים בחורף, קחו בחשבון את ירידת הטמפרטורות וגם את הרוחות.

אז, מתי כדאי לבקר במאוריציוס ואלו פעילויות מתאימות לכל תקופה

לכל אחת מהתקופות יש כמה יתרונות וחסרונות וזו הסיבה מדוע חשוב לקחת בחשבון את כל הגורמים השונים לפני שמחליטים על מועד ההגעה למאוריציוס. מזג האוויר החם ביותר הוא, כאמור, במהלך חודש פברואר ואילו הטמפרטורות הקרירות נוטות להגיע במהלך יולי. באופן כללי, האזורים המערביים והצפוניים של מאוריציוס חמים ויבשים יותר מאלה שבמזרח ובדרום.

ביקור במאוריציוס במהלך הקיץ

חודשי הקיץ של מאוריציוס, מאוקטובר ועד אפריל, הם אידיאליים לחופשת חוף. כשאתם מבקרים בעונה הזו, הימים ארוכים, חמים ולחים, מה שהופך את השחייה באוקיינוס למרעננת יותר ואת הבריזה לרצויה יותר. הקיץ הוא בדרך כלל עונת שיא התיירות במאוריציוס, כך שניתן לצפות להמוני מבקרים, במיוחד על החוף. לקראת סוף דצמבר ועד מרץ זוהי עונת הציקלונים, אולם יש לציין שבמהלך השנים האחרונות לא פגעו סופות ציקלון חזקות במאוריציוס.

הפעילויות והאטרקציות הטובות ביותר לעסוק בהן במהלך חודשי הקיץ הן על החוף או בים. זהו זמן מצוין לבקר בחופי האי וליהנות גם ממבחר נהדר של פעילויות ספורט מים. לחובבי הצלילה יהיו המים הצלולים ביותר בין דצמבר למרץ, בעוד שהדייגים ישמחו מהזדמנויות טובות יותר לדיג במהלך החודשים אוקטובר עד אפריל.

ביקור במאוריציוס במהלך החורף

בחודשי החוף שלה, יולי עד ספטמבר, הטמפרטורה קרירה הרבה יותר וברוב הימים סביר שלא תצטרכו להפעיל אפילו את המזגן במלון. בחורף יורד פחות גשם וכאשר הוא כבר יורד זה קורה בעיקר בערב או שהוא חולף מהר במהלך היום. כבונוס נוסף, מחירי הלינה בבתי המלון נמוכים בהרבה בהשוואה לשיא העונה, אפשר גם להתמקח עם נהגי המוניות ובחנויות, שכן הם יהיו גמישים יותר בתקופה הזו של השנה, שבה מספר התיירים נמוך.

בסך הכל, במהלך חודשי החורף של מאוריציוס, תוכלו ליהנות מחופשה מרגיעה הרבה יותר, מבלי לדאוג לסופות ציקלון. באשר לפעילויות המתאימות לתקופה זו, תוכלו לנצל את ההזדמנות וליהנות מפעילויות יבשתיות שונות, כמו טיולים ברחבי האי, רכיבה על טרקטורונים ועוד.

למרות שמדובר בחורף, תוכלו גם "לתפוס" קצת צבע, שכן השמש זורחת לאורך כל היום ובמיוחד בשעות הצהריים היא חזקה במיוחד. מומלץ לגולשים לבקר בחופי מאוריציוס בין יוני לאוגוסט, אז הגלים מוצלחים מאד, בעיקר לאורך החוף המערבי, במיוחד באזור טמרין (Tamarin) ולה מורן (Le Morne). במהלך עונה זו יש פחות קהל באטרקציות (באופן יחסי), מה שהופך אותן עוד יותר למומלצות לביקור.

שאלות ותשובות על מזג האוויר במאוריציוס ועונות מומלצות לביקור

התשובה לשאלה הזו קשורה לפעילויות שאותן אתם רוצים לשלב בחופשה וגם לתקציב שלכם. בחורף מספר המבקרים במאוריציוס הוא נמוך יחסית ולכן זול יותר. יחד עם זאת, טמפרטורת הים נמוכות יותר ואם אתם רוצים לצלול או לשנרקל קחו זאת בחשבון. בקיץ, מזג האוויר מוצלח עוד יותר, אך עשוי להיות עמוס במבקרים במקומות מסוימים והמחירים גבוהים יותר.

החודש הקר ביותר במאוריציוס הוא חודש יולי.

מדובר בשלושה חודשים רצופים, הנחשבים לחמים ביותר במהלך השנה: דצמבר, ינואר ופברואר.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן