Rochester Falls – מפל מים וטיול רגלי

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

הם מוקפים בנופי טבע פראיים ירוקים ונחשבים לאחת מנקודות העצירה היותר יפות ומתויירות במאוריציוס. מפלי רוצ'סטר (Rochester Falls) נמצאים ברובע סוואנה (Savanne) של מאוריציוס, במרחק של 2.5 ק"מ בלבד מסווילאק (Souilac), דרומית למאוריציוס.

אין ספק שמדובר באחת האטרקציות היותר מיוחדות במאוריציוס ובמשך תקופות ארוכות היו מפלי רוצ'סטר גם באור הזרקורים תודות להשתתפותם כתפאורה ורקע לסרטי בוליווד רבים. אחד המאפיינים העיקריים של המפלים הללו, המגיעים לגובה של 10 מטרים, הם פני הצוק הייחודיים והדרמטיים שלהם, אשר הפכו לגושים מלבניים משוננים בכולם רבי העוצמה של המים במהלך מאות השנים האחרונות.

עובדות היסטוריות ומאפיינים מעניינים

את שמם קיבלו המפלים לראשונה כתוצאה מהשראת הרומן המפורסם "ג'ין אייר" של שרלוט ברונטה, שראה אור בשנת 1847. במהלך התקופה הקולוניאלית, השם רוצ'סטר ניתן לאזור שבו נמצאים כיום המפלים הללו. מבחינת מאפיינים ויזואליים שלהם, מאפייני תצורת הטבע והנוף המתקבלים במקום, המים במפלים גולשים מגובה של 10 מטרים דרך ערוגות הסלעים של נהר הסוואן (Savanne River). המראה המרהיב המתקבל משמש כנקודה מושלמת לצלילה או לרחצה מרעננת מהירה או להפסקת פיקניק קצרה.

הנוף עוצר הנשימה, המפלים השוצפים, בריכות המים הצלולים והצמחים הירוקים השופעים המקיפים את האזור, הופכים את מפלי רוצ'סטר לאתר נפלא ויעד מושלם לעצירה. ייתכן מאד שבעת הביקור במקום תפגשו כמה מקומיים נועזים או אולי מטיילים הרפתקנים שמוכנים לקפוץ מגבוה מעל הצוקים אל בריכת המים, קפיצה שעלולה להיות קטלנית, אך כאן מדובר לרוב בנועזים מנוסים שמכירים היטב את המקום. אל תנסו זאת בעצמכם.

Rochester Falls
Rochester Falls

ההגעה אל המפלים

ישנן שתי נקודות גישה אל המפלים: האחת בראש המפל והשנייה שתוביל אתכם ישירות אל התחתית. השטח המחוספס יכול להיות דיי מאתגר אם אתם נוהגים אל המקום או צועדים אליו, אך הוא בהחלט שווה את המאמץ. המסלולים למפלים מסומנים עם שלטים, כך שקל לאתר אותם.

אחד השבילים המשובשים ששם יוביל אתכם לאמצע שדה קנה סוכר עצום, שהליכה בו תיקח אתכם לראש המפל. השביל השני הוא שביל עוקף והנסיעה לאורכו דיי קשה. כשאתם עושים את דרככם בו, תוכלו לראות משמלכם בשלב מסוים בית קברות ובהמשך אדמה חקלאית עם שבילים לא קלים. בסופו של דבר תראו את המפלים החבויים מאחורי העצים הענקיים – מדהימים ומעוררי השתאות. שני השבילים הללו מושלמים להרפתקנים ולמי שרוצה להתנסות במאוריציוס גם בטיולים רגליים יפים ומיוחדים.

להזמנת טיול מודרך, הכולל ביקור במפלים, לחצו כאן

בטיחות בשטח

רצוי להימנע מביקור במפלי רוצ'סטר בעונות הגשומות הכבדות (תחילת השנה), שכן מפלס המים עשוי להיות גבוהה ויכולים להיות שיטפונות. כתוצאה מכך המים הופכים לבוציים לפעמים ואת כל האזור עצמו הקרוב לבוצי למדי וחלקלק. חשוב גם להיזהר מעקיצות היתושים ולדאוג להביא מהבית קרם דוחה יתושים. כמובן אם מצטרפים לטיול מאורגן – יש להישמע לאורך כל המסלול להוראות המדריך.

שאלות ותשובות על Rochester Falls

מסלולי ההליכה המובילים אל מפלי רוצ'סטר עשויים להיות מאתגרים. ולכן, טיול אל המפלים יתאים למבוגרים ולבני נוער, חובבי טיולים והליכה בטבע, ופחות למשפחות עם ילדים קטנטנים.

אל המפלים אפשר לצאת במסגרת מודרכת, עם מדריכים מנוסים ומקצועיים. היתרון בכך הוא היותם מכירים את הדרך ואת השבילים ושומרים כהלכה על בטיחותם של המטיילים. כמובן שאין מניעה לצאת אל המפלים גם במסגרת עצמאית.

המקום, כאתר תיירותי, פתוח לתיירים לאורך כל השבוע. השעות הטובות ביותר לביקור, ולו כדי להתרשם ליופיו וליהנות גם מאור יום, הן בין 07:00 בבוקר ועד 17:00 אחר הצהריים.

חשוב מאד להצטייד בנעליים נוחות להליכה (כאלו שמתאימות גם להליכה מאתגרת ולא פשוטה) ולקרם הגנה מפני יתושים. לא לשכוח גם כובע וכמובן כמות מספקת של מים לשתייה.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן