מפלי אלכסנדרה במאוריציוס – Alexandra Falls

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

אם אתם אוהבים מפלים וטבע מרהיב, ביקור במפלי אלכסנדרה (Alexandra Falls) מוכרח להופיע ברשימה שלכם. המפלים, שנמצאים בתוך הג'ונגל העמוק של אחת האטרקציות היותר מיותרות במאוריציוס – הפארק הלאומי בלאק ריבר גורג' (Black River Gorge National Park) מושכים אליהם המונים תודות ליופיים המשגע והיותם תפאורה נפלאה לכל טיול. כשתטיילו בסביבה עצמה מיד תבחינו בהם וסביר שתתקשו להאמין שמדובר במפלים אמיתיים. הם גם יהיו וודאי הסיבה שתסכימו לצאת מוקדם כל כך מהמיטה כדי לבקר בהם ולצעוד את כל הדרך עד לשם. המפלים נגישים לכם במסלול שלוקח ישירות ל – Plain Champagne ולכיוון גראנד באסין (Grand Bassin). הם תוספת נפלאה לטיול, הכולל ביקור בשני המקומות הללו וגם הזדמנות מצוינת לעבור דרך פלא טבע של ממש.

ברוכים הבאים למפלים

למרות שנקודת התצפית של מפלי אלכסנדרה היא אחת המקומות המתויירים ביותר במאוריציוס, רבים לא יודעים שאפשר לטייל עד לבסיס המפלים עצמם. הטיול במפלי אלכסנדרה מציע לכם פרספקטיבה שונה לחלוטין – מלמטה, שם תקבלו מבט מרהיב על המפל הרב שכבתי הזורם מטה על צוק תלול, כשהוא מוקף ביער ירוק ושופע, עד לתוך בריכה קטנה למטה. מסלול ההליכה הקצר, אך המאתגר מעט, בפארק הלאומי בלאק ריבר גורג' לוקח אתכם לתוך שטח צר ולא אחד שהוא לא פחות ממדהים. מיותר לציין שזהו אחד המסלולים היותר מומלצים במאוריציוס, ובייחוד לחובבי הטבע והטיולים הרגליים.

ההגעה אל המפלים

הטיול למפלי אלכסנדרה מתחיל בנקודת התצפית של המפלים, אחת מארבע הכניסות הראשיות לפארק הלאומי בלאק ריבר גורג'. הדרך היחידה להגיע לשם היא לשכור רכב, אופנוע או להצטרף לטיול מאורגן, שכן אין אוטובוסים שעוברים בחלק הזה של מאוריציוס. תוכלו למצוא את המיקום המדויק, אם אתם מגיעים לשם עצמאית, במפות של גוגל על ידי הקלדת הביטוי "Alexandra Falls Car Park". ככל שתתקרבו, השלט של מפלי אלכסנדרה יהיה ברור יותר ואתם רק צריכים ללכת על הכביש שנכנס אל היער, עד שתגיעו למגרש חניה גדולה. יש גם כמה שולחנות פיקניק וספסלים פזורים בין העצים וכן שירותים ומלתחות.

מפלי אלכסנדרה
מפלי אלכסנדרה

יוצאים לדרך

מהחניה עשו את דרככם בשביל האבן וגשר העץ לכיוון נקודת התצפית. נקודת תצפית זו משקיפה על הגבעות וההרים, אך למרבה הצער לא תספק נוף ברור של המפלים. כדי למצוא את ראש השביל, המוביל אל המפלים עצמם, לכו חזרה לכיוון מגרש החניה עד שתראו שלט המראה מפה של הפארק הלאומי בלאק ריבר גורג'. משם המשיכו לאורך השביל שמול השלט, אחרי כמה מטרים תמצאו מימינכם שביל צר שעובר ביער אורנים. ברגע שתגיעו לצומת שבילים, תראו מימינכם שביל המוביל לראש המפל ועוד אחד משמאלכם. פנו שמאלה והמשיכו ללכת. בשלב מסוים תראו שביל צר מימינכם שמוביל לבסיס המפלים, אבל הקטע האחרון שלו תלול מאד ונגיש רק אם יש לכם חבלים. במקרה כזה, תצטרכו לעשות זאת עם מדריכים מוסמכים ומיומנים. אם לא, ולחלופה קלה יותר, המשיכו כמה מטרים עד שתראו עץ בצבע אדום. פנו ימינה לשביל צר שיורד למטה. חפשו את הסרטים הכחולים שמחוברים לעצים. אלה יעזרו לכם למצוא את הדרך למטה. צעדו בזהירות, שכן ישנם ענפים נמוכים שיכולים לשרוט אתכם, אבל אל דאגה. המסלול הוא לא ארוך. לאחר כ-10 דקות תגיעו סוף סוף אל המפלים.

מפלי אלכסנדרה הם מפלים רב שכבתיים, הזורמים מגובה של 30 מטרים עד ליצירת בריכה קטנה מתחת. יש הרבה סלעים בבריכה כך שבלתי אפשרי לשחות בה. אתם יכולים לבחור לעלות לכיוון החלק האמצעי של המפלים כדי להסתכל עליהם מקרוב, אך היזהרו שכן הסלעים חלקלקים מאד. אם יש לכם מספיק זמן במקום, תוכלו גם לטייל לראש המפל. עלו חזרה אל העץ בצבע אדום וצעדו לכיוון נקודת התצפית. בשלב מסוים השביל יהיה מעט בירידה ותראו שביל צר משמאלכם. משם אתם יכולים להמשיך לכיוון ראש המפל, הליכה של 5 דקות.  

להזמנת טיול יום, הכולל ביקור במפלי אלכסנדרה, לחצו כאן

שאלות ותשובות על מפלי אלכסנדרה

כמו כל מסלולי ההליכה בפארק הלאומי בלאק ריבר גורג', אין דמי כניסה למפלים. העלות היחידה היא תהיה עבור טיול מודרך, אם תחליטו להצטרף לו.

הקפידו להגיע לטיול עם נעלי הליכה טובות שמעניקות לכם יציבות רבה, שכם השביל לאורך המסלול לא אחיד וגם חלקלק בנקודות רבות. הביאו בגדים חמים ומעיל גשם מכיוון שמזג האוויר בדרך כלל בלתי צפוי באזור הזה של מאוריציוס.

לא מדובר אמנם במסלול הליכה ארוך, אך בחלקים מסוימים שבו הוא בהחלט מאתגר. ולכן, הוא פחות יתאים לילדים או לאנשים המתקשים מאד בהליכה. במקרה כזה, אפשר להסתפק בהגעה אל נקודת התצפית בלבד.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן