שנורקלינג במאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

שלא כמו האי ראוניון (Reunion Island) השכן, מאוריציוס גובלת כמעט לחלוטין בלגונות. במזרח ובדרום מערב האי הלגונות עצומות ומגיעות לרוחב של יותר מ-1 קילומטר. ניתן לשנרקל כמעט בכל מקום לאורך חופי האי, אך איכות קרקעית הים והאלמוגים משתנה מאד. ישנם לא מעט אזורים מוגנים השמורים היטב וגם מעבר לשונית האלמוגים (באיים הקטנים שוניות מסוימות נגישות בסירה), האלמוגים עצמם, לעומת זאת, בדרך כלל אינם בריאים בקרבת החופים ובתוך הלגונה. מקומות כאלה יכולים להיות בשטח נרחב, ושם החיים התת מימיים פחות עשירים וגם פחות מרהיבים.

הפארק הימי של בלו ביי - לא מפספסים!

הפארק הימי של בלו ביי

הפארק הימי של בלו ביי (The Blue Bay Marine Park), שליד מהבורג (Mehebourg) נחשב למקום השנורקלינג הטוב ביותר במאוריציוס. האזור המוגן העצום הזה הוא ביתם של "גני אלמוגים" רבים, היכן שניתן לראות שפע של דגי שונית ולעיתים קרובות גם צבי ים. עם זאת, שונית בלו ביי עוברת שינויים מהירים, בין אפיזודות של הלבנה וזיהום. אם חלק מהפארק הימי נגיש באופן חופשי עדיין מחוף בלו ביי, מומלץ להזמין שייט בסירה כדי להגיע לשוניות היפות בליווי מדריך. אם אתם שוהים ליד מהבורג, אפשר גם לשנרקל בשונית הקטנה של מפרץ מהבורג המפורסמת תודות לדגי השושנים/דגי הליצן (Clownfish) שבה.

להזמנת שייט לבלו ביי, כולל שנורקלינג, לחצו כאן

אזור גראנד ביי

אזור גראנד ביי (Grand Baie), בצפון מערב האי, הוא ביתן של נקודות שנורקלינג רבות לכל הרמות. הלגונות של Trou aux Biches ו – Pereybere, שתיהן נגישות ללא תשלום מהחופים הציבוריים ובהחלט שוות ביקור. אם האלמוגים ניזוקו ליד החוף, המנוסים יכולים להגיע אל שונית האלמוגים ולגלות חיים תת מימיים שופעים. צבים ירוקים וצבי נץ נראים לעיתים קרובות ליד המעברים. מגראנד ביי יוצאים גם סיורים אל האיים בצפון האי. הם מאפשרים למשתתפים להגיע לנקודות שנורקלינג יפות בסירה, במיוחד אלה של Flat Island ו – Gabriel Island, שם תוכלו לחקור את הערוץ הרדוד במפריד בין שני האיים, או Coin de Mire.

שנורקלינג במאוריציוס
שנורקלינג במאוריציוס

אזור החוף המערבי

אתרי שנורקלינג מפורסמים בחוף המערבי של מאוריציוס כוללים את אלה שבחופי פליק אן פלאק (Flic en Flac), Cap Malheureux, Ill aux, Pointe aux Piments, La Prairie ולגונת לה מורן.

התקופה הטובה ביותר לשנורקלינג במאוריציוס

אפשר לצאת למים לאורך כל השנה במאוריציוס, אבל תנאי מזג האוויר משתנים. החוף המזרחי, המכיל את הלגונה הגדולה ביותר ואת הפארק הימי המפורסם בלו ביי, הוא גם האזור החשוף ביותר לרוחות ובמיוחד במהלך החורף הדרומי (יוני עד אוגוסט). באקלים טרופי זה טמפרטורת המים בממוצע היא 28 מעלות בקיץ ו-21 מעלות בחורף. למרות שטמפרטורת המים אידיאלית לאורך כל השנה, חודשי הקיץ נחשבים לזמן הטוב ביותר לשנורקלינג.

עשו ואל תעשו

אם אתם רוצים ליהנות מחוויית השנורקלינג שלכם, הנה כמה נקודות שחשוב שתיקחו בחשבון לפני שאתם נכנסים למים:

  1. הקפידו על התאמה נכונה של ציוד השנורקלינג אליכם, כולל המסכה והסנפירים.
  2. קחו אתכם אפוד/מצוף ליתר ביטחון אם אתם לא שוחים הרבה או אם זה עתה למדתם לשנרקל.
  3. וודאו שהמסכה שלכם לא דולפת. אם זה קורה היא עלולה להתמלא במים. אם זה אכן קרה, עלו לפני השטח, שפכו את המים שבמסכה והמשיכו לשנרקל.
  4. השתדלו לשמור על רוגע וקור רוח כשאתם מתחת למים. נשמו בקצב רגיל וקבוע.
  5. אל תצללו נגד הזרם.
  6. אם אתם יוצאים לשנרקל במסגרת קבוצתית, הקפידו להישמע להוראות המדריכים שלכם.

שאלות ותשובות על שנורקלינג במאוריציוס

 יש במאוריציוס לא מעט מקומות מומלצים לשנורקלינג, כאשר Coin de Mire וגם Trou aux Biches וגראנד ביי (Grang Baie) הם הפופולאריים שבהם. 

אפשר לשנרקל במאוריציוס לאורך כל חודשי השנה בזכות תנאי מזג האוויר הנוחים בכל חודש. יחד עם זאת, אם אתם מחפשים את התנאים האידיאליים, הרי שבין נובמבר לאפריל תוכלו ליהנות מהם באותן נקודות שמתאימות לכך. 

במי מאוריציוס שוחים סוגים שונים של כרישים, ביניהם כרישי השונית השחורים וכרישי השונית הלבנים.

 

מכיוון שהמים נראים צלולים יותר בחודשים יוני ויולי, שני חודשים אלה נחשבים לשיא מבחינת שנירקול וגם לטובים ביותר. אולם, אם אתם מזמינים טיול שנורקלינג, תגלו שבכל עונה ולאורך כל השנה טיולים אלה מבוקשים במיוחד. 

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן