מאוריציוס במרץ

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

מדינת האי מאוריציוס, השייכת ליבשת אפריקה, מופרדת ממנה ומוקפת במים מכל ארבעת צדדיה (לפיכך היא אי). נוהרים אליה תיירים רבים מכל רחבי העולם, כולל תיירים מישראל, וזאת בשל היופי הנופי המרהיב שהיא מציעה ובאופן יחסי המחירים הזולים. מאוריציוס במרץ היא שם נרדף לאקזוטיות. היא עמוסה בירוק, באוויר צח והיתרון העצום של חודש זה – עונת המונסון מגיעה לסיומה.

תכנון חופשה במאוריציוס מצריך התייחסות למספר פרמטרים חשובים כדי לוודא שאכן מתכננים טיול העונה על כל הצרכים. ביניהם מזג האוויר וגם האירועים השונים, המתקיימים במהלך אותו חודש במדינה עצמה. וכך גם במרץ. אם אתם רוצים לצאת אל החופשה שלכם במאוריציוס בחודש מרץ, או אולי מתלבטים האם ועד כמה הוא מתאים לשהות על האי, הנה מידע שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

מזג האוויר במאוריציוס במהלך חודש מרץ

העונה החמה במאוריציוס נמשכת בדרך כלל בין ה-5 בדצמבר ועד ל-9 באפריל, עם טמפרטורה ממוצעת יומית שגבוהה מעל 29 מעלות. בחודש מרץ, המאופיין בטמפרטורות גבוהות יומיות קבועות, יכולה הטמפרטורה המקסימאלית במהלך היום להגיע ל-28 מעלות, ולעיתים לעלות אפילו למעל 31 מעלות, ולפחות במהלך יום אחד מתוך עשרה ימים בתקופה זו של השנה. לאורך חודש מרץ הטמפרטורה הממוצעת נשארת סביב 26 מעלות ביום ובלילה קריר יותר והיא יורד לסביבות 23 מעלות. במרץ יש בממוצע שמונה שעות שמש.

כמות המשקעים בדרך כלל גבוהה במהלך חודשי הקיץ במאוריציוס והיא יורדת במהלך חודש מרץ, אז גם נגמרת עונת הציקלונים. יש סיכוי של קצת יותר מ-60 אחוז משקעים במהלך חודש זה. בנוסף, בחודש מרץ הרוח היא קלה עד מתונה ולעיתים נדירות היא עולה על 10 מ' לשנייה. טמפרטורת המים בחודש זה חמה מאד ועומדת על 27 מעלות לערך, מושלמת ללא ספק לשחייה ולרביצה על החוף. יחד עם זאת, במהלך חודש מרץ רמות הלחות נעות בדרך כלל בין 70 אחוזי לחות עד 96 אחוזי לחות, ולעיתים רחוקות יורדות מתחת ל-63 אחוזי לחות או מגיעות ל-100 אחוז. בתקופה זו השנה סופות ציקלון עשויות הופיע, אך הן נדירות יחסית.

אירועים מיוחדים במאוריציוס במהלך חודש מרץ

 Holi Festival

זהו אחד מהפסטיבל היותר ססגוניים במאוריציוס, פסטיבל הינדי מסורתי, שמתקיים באופן דומה במקומות נוספים בעולם, כמו הודו ונפאל (שם הוא גם פופולארי מאד ומושך אליו המונים). את הפסטיבל חוגגים יום אחרי ליל ירח מלא, בחודש פברואר או מרץ, ולמעשה הוא מסיים את סופו של החורף, ניצחון הטוב על הרע. המשתתפים בפסטיבל הצבעוני הזה, זורקים זה על זה אבקה צבעונית בצבעים עזים במיוחד, ועושים זאת תוך התרוצצות ברחובות. מציינים אותו במקדשים החשובים ובערב שלפני החג עצמו מדליקים מדורות גדולות, ורוקדים סביב כל אחת מהן. זריקת האבקה הצבעונית מלווה בשירה קדושה וריקודים לאורך כל הדרך.

Mauritius National Holiday

את היום החשוב הזה מציינים ב-12 לכל חודש מרץ. זהו יום חג לאומי, המציין את היום שבו נוסדה מאוריציוס, ב-12 למרץ 1968, אז היא קיבלה את עצמאותה המלאה. במהלך היום מתקיימים מצעדים ונערכות חגיגות שונות ברחבי המדינה, חגיגות שמחות וצבעוניות מאד.

שאלות ותשובות על מאוריציוס במרץ

חודש מרץ הוא תקופה טובה לבקר במאוריציוס, שכן מזג האוויר חם ונעים. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שעשוי להיות לעיתים לח עם גשמים (אם כי, פחות מבחודשים ינואר ופברואר).

אם אתם מתכננים להגיע למאוריציוס במהלך חודש מרץ, האזור המתאים ביותר לביקור הוא אזור החוף המזרחי של האי (אך כל אזור, באופן כללי, יהיה נהדר בתקופה הזו).

השיא, מבחינת החום והיתושים, הוא בין נובמבר לפברואר, ולכן במהלך מרץ (וגם אפריל) אין כמעט יתושים.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן