מאוריציוס בפברואר

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

לא משנה באיזו עונה בשנה או חודש, מאוריציוס, מדינת האי האפריקאית היה, היא מקום מדהים לבקר בו. המים שמנצנצים לאור השמש, החופים היפים ושלל ההרפתקאות שבאי, מחכים כולם לכם, יחד עם שפע של מקומות לינה מפנקים ללון בהם. במאוריציוס שמח לאורך כל השנה, אך בעוד שישנם חודשים שמתאימים לפעילות מסוג אחד, חודשים אחרים יתאימו לפעילות אחרת.

אם החלטתם לעשות את הדרך עד המדינה היפה הזו והזמן הפנוי שלכם הוא פברואר, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת עליה בתקופה הזו: הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת אירועים מיוחדים, שאסור לכם לפספס כתיירים.

מזג האוויר במאוריציוס במהלך חודש פברואר

מאוריציוס היא אחד מאותם מקומות שאפשר לבקר בהם כמעט לאורך כל השנה. אם תגיעו אליה בחודש פברואר תוכלו לקחת חלק בכמה פסטיבלים מעניינים ואירועים שונים. תוסיפו לכך את העובדה ששיא עונת התיירות במאוריציוס מסתיים בדיוק באותה התקופה, ותקבלו יעד שפחות עמוס וצפוף מאנשים. מזג האוויר במאוריציוס במהלך חודש פברואר עשוי להיות חם ויש סיכוי לסופות ציקלון. הסופות הללו יכולות להשפיע לרעה על התכניות שלכם, ובייחוד אם אתם רוצים לשלב פעילויות של מים, לכן מומלץ מאד לדאוג לבדוק מראש את תחזית מזג האוויר לפני שיוצאים לדרך או עושים תכנית מסוימת.

מאוריציוס נמצאת בשיאה בחודש פברואר. כמדינת איים טרופיים, הטמפרטורות לאורך כל השנה אינן משתנות באופן קיצוני. הטמפרטורות בקיץ יכולות להגיע ל-33 מעלות, ומינימום של 25 מעלות. למרבה הצער, מזג האוויר בחודש פברואר יכול להיות קצת יותר חם וגם לח. אבל אל תתנו לזה לעצור אתכם, ובמיוחד אם אתם מתכננים לבלות לא מעט שעות במהלך היום במים. אך, וכפי שציינו מעלה, שימו לב: ציקלונים יכולים להופיע במהלך חודשי הקיץ, אז היו זהירים במיוחד כשאתם מתכננים את הטיול שלכם.

הטמפרטורה הממוצעת במהלך חודש פברואר היא 30 מעלות ו-22 מעלות בלילה. לא תצטרכו להביא אתכם הרבה בגדים חמים, אבל חדר עם מיזוג אוויר הוא בהחלט רעיון לא רע. עם 28 מעלות, הים מושלם לשחייה, בעוד שהלחות גבוהה. יש 242 מ"מ של גשם במשך 17 ימים, ולפחות 13 שעות של אור בכל יום ו-8 שעות של שמש. כמו בינואר, גם במהלך פברואר רמות ה – UV גבוהות ולכן חשוב להצטייד בקרם עם מקדם הגנה גבוה. השקיעה בחודש זה היא בסביבות 18:45 לפנות ערב.

מאוריציוס ביום גשום
מאוריציוס ביום גשום

אירועים מיוחדים במאוריציוס במהלך חודש פברואר

 Spring Festival

פסטיבל האביב, הלא הוא גם ראש השנה הסיני, נחגג לעיתים בסוף חודש ינואר ולעיתים בתחילת פברואר (בהתאם ללוח השנה הסיני). ראש השנה הסיני מתרחש ביום אחר בכל שנה והוא מתבסס על ההתאמה של ימי הירח לשמש. הצבע השולט במהלך חגיגות הפסטיבל הוא אדום, סמל לאושר. האוכל נערם באופן סמלי כדי להבטיח שהשנה החדשה תהיה שופעת, ועוגת השעווה המסורתית מחולקת לקרובים ולחברים. היום מואר על ידי ירי של זיקוקים כדי להדוף רוחות רעות.

Cavadee Festival

הפסטיבל הזה, נחגג לכבוד בנו של האל שיווה, Kartikeya. הוא בין האירועים ההינדיים והטמיליים המרשימים ביותר במאוריציוס, כאשר המאמינים רוקדים לאורך כל דרכם אל המקדש, כמו בטראנס, בעוד שגופם, לשונותיהם ולחייהם מחוררים במחטים ושיפודים. עבור חלק מהם מדובר במסע קשה במיוחד, שכן לעיתים המקדשים ממוקמים במדרונות על ההרים. במסגרת הפסטיבל מתקיימים גם טקסים של הליכה באש, שהוא דיי מרהיב.

Maha Shivaratree

זהו הלילה הגדול של שיווה, אירוע גדול וחשוב מאד במאוריציוס. מאמינים הינדים עולים לרגל מכל רחבי האי אל האגם הקדוש בגראנד באסין (Grand Bassin), כשהם נושאים "קנוואר", הלא הן קשתות עץ מכוסות פרחים. בגראנד באסין עולי הרגל אוספים מים קדושים שנשפכים באופן פולחני על פסל של שיווה, תוך שחזור המיתוס הקלאסי לפיו היה צריך לצנן את גרונו של שיווה לאחר ששתה את הרעל מהאוקיינוס כדי לעזור לאנושות. הימים הפכו מורעלים תוך יצירת האוקיינוס, שהוא זה שהוליד/יצר את היקום. כל הסצנה במהלך הפסטיבל הזה מזכירה את הטקסים הגדולים על גדות נהר הגנגס הקדוש שבהודו.

שאלות ותשובות על מאוריציוס בפברואר

אם אתם מתכננים לבלות לא מעט במים, על החוף ולעסוק בפעילות ספורט ימי כלשהי, זכרו שייתכן ויהיו גשמים רבים יותר בחודש זה בהשוואה לאחרים. ולכן, רגע לפני שאתם מוצאים את התכנית שלכם אל הפועל, בדקו את תחזית מזג האוויר העדכנית.

בהחלט, אתם כצופים יכולים לצפות בטקסים המיוחדים וללמוד, באופן הזה, רבות אודות התרבות המקומית.

חודש פברואר הוא סוף שיא עונת התיירות, ולכן מספר התיירים צפוי להיות קטן יותר באופן יחסי. יחד עם זאת, מומלץ מאד לדאוג להזמין כרטיס טיסה מראש וגם לשריין מקומות לינה.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן