יער עצי האבוני (Ebony Forest) במאוריציוס

לקבלת ייעוץ בתכנון החופשה במאוריציוס ללא עלות השאירו פרטים👇

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

הרשמו לקבלת מידע על מאוריציוס

ביקור ביער עצי האבוני הוא הזדמנות לגלות את אחד מאתרי הטבע היותר מיוחדים ויפים במאוריציוס. תוכלו לבלות יום שלם בטיולים בשבילי ובמסלולי היער ולחזור ביופי ובפאר המרהיב שלו. אם יתמזל מזלכם, תוכלו אפילו לראות מקרוב כמה מהציפורים הנדירות שחיות בו, המאפיינות את האזור עצמו.

ברוכים הבאים אל יער עצי האבוני

עבור חובבי הטיולים, טיול ביער עצי האבוני הוא בהחלט אפשרות לא רעה בכלל. שם, ביער, תוכלו לבקר במוזיאון שבו כדי ללמוד על ההיסטוריה העשירה של החי והצומח של היער לאורך השנים, לצפות בסרט קצר על חיות הבר של האי ולצאת, אם תרצו, גם לסיור מודרך, שבו תלמדו לזהות את העצים השונים, כולל הליכה בשבילים מוגבהים. הנוף, כשתגיעו לנקודה הגבוהה לאחר ההליכה שלכם בשבילים עצמם, ישאיר אתכם וודאי חסרי נשימה. גולת הכותרת של אפשרות זו היא הצעידה עד לפסגה Piton Canot, צעידה שתיקח אתכם 542 מטרים מעל לפני הים לתצפית על היער מלמעלה. נצלו את ההזדמנות הזו לנשום את האוויר הצח ולמלא את לבכם בשלווה ובאושר (אותו, וודאי תחוו במהרה תודות לאווירה הכל כך מיוחדת שבו).

Ebony Forest Reserve Chamarel

אטרקציות שונות

בעודכם עושים את דרככם ביער, תוכלו להתפעל מבעלי החיים המקומיים של מאוריציוס, כולל עטלפי פירות, ציפורים טרופיות הממריאות לגבהים גבוהים לאורך רכסי ההרים, וכמובן גם שלראות את הנופים המדהימים, חלק מהשמורה היפה. ה – Sublime Point מציעה לכם נוף עוצר נשימה של הלה מורן בראבנט (Le Morne Brabant) והמפרצים שמסביב, בהם ניתן לראות לא מעט ציפורים.

מוזיאון יער עצי האבוני (Ebony Forest Museum) הוא המקום שבו תוכלו לחזות ב-8 מיליון שנות ההיסטוריה של האי, כולל ההיסטוריה של בעלי החיים והצמחים הייחודיים שאיכלסו את מאוריציוס. המוזיאון מספק סקירה ארוכת שנים, מההתפרצויות הגעשיות לפני מיליוני, ועד למעשיו של האדם שהרסו בסופו של דבר את הסביבה הכל כך ייחודית של האי. תוכלו גם לראות את המאמץ שנעשה על מנת לשחזר את בתי הגידול השבריריים של האי וכיצד כמה בתי גידול נבנו מחדש.

מסלול ההליכה ביער

היער מציע כמה מסלולים ייחודיים. שביל רידג'ליין (Ridgeline Trail) עובר לאורך פסגת ההר. ממערב תוכלו לזהות את Le Morne, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ואת Il aux Benitiers, ואילו ממזרח תראו את קו החוף הדרום מזרחי ואת אתרי שיקום הצמחים השונים. משם תוכלו ללכת למטה מ – Sublime Point או לעלות מה – Flycatcher Raised Walkway. זהו מסלול מתון יחסית של 1.1 ק"מ וצפוי לכם לקחת בסביבות 30 דקות, בקצב הליכה ממוצע. אל  Piton Pointמוביל שביל באורך 400 מטרים, שהוא המשך של שביל רודג'ליין ונגיש מ – Sublime Point. אם יש לכם כוחות ולא מעט אנרגיה, תוכלו לעלות לפסגת Piton Point (בגובה של 542 מטרים), שם תתוגמלו בתצפית של 360 מעלות.

שבילים מוגבהים ומאתגרים יותר

מסלול ההליכה Flycatcher Raised Walkway יפגיש אתכם עם כמה מהצמחים הנדירים של מאוריציוס, כולל לוכד הזבובים. ישנם סיורים מודרכים ביער בכל יום, שאורכם כ-30 דקות לערך. השביל במסלול הזה הוא לפעמים בגובה של 4 מטרים, כך שאם אתם סובלים מוורטיגו, עליכם לדאוג ליידע את המדריך שלכם מראש. שביל מוגבה נוסף הוא זה שמוביל אל ה – Sublime Point והוא בגובה של 90 מטרים. זוהי הזדמנות נפלאה להתרשם מהנופים היפים, לראות מקרוב את אתר המורשת העולמית של אונסק"ו – לה מורן (Le Morne), את רכב מוקה ועוד.

ואם אתם רוצים לחוות את המסלולים הזה בצורה החווייתית ביותר, תוכלו לצאת לטיולי ג'יפים, שיוצאים ממרכז המבקרים (יש כמובן להזמין מקום מראש). לכל ג'יפ יש קיבולת של 9 נוסעים לרוב, כך שהזמינות איננה מובטחת.

עבודת השימור ביער

אל תפספסו את הביקור במשתלת היער, שנמצא במרכז המבקרים. זוהי המשתלה היחידה במאוריציוס, המוקדשת כולה להפצת מינים מקומיים ואנדמיים בלבד. היא מתמחה בגידול מינים מאזורי החוף ואזורים נוספים, כולל מילים נדירים בסכנת הכחדה. למעשה, כמעט 90 אחוזים ממיני הצמחים האנדמיים במאוריציוס נמצאים בסכנת הכחדה. תודות לעבודתה הנפלאה של המשתלה, הפועלת רבות בעבודת השימור, אפשר להבטיח כי האי יוכל לשמור על מגוון של צמחים חזקים ובריאים, וכל זאת – תוך הגנה על חיות הבר שלו.

יער עצי האבוני לא רק מחוייה לשקם את העצים שבו, אלא לעורר השראה בקרב אחרים להיות מעורבים יותר. המבקרים ביער יכולים לצאת לטיולים רגליים, לתצפיות על ציפורים ואף להשתתף בפעילויות השתילה. פעילויות אינטראקטיביות מיוחדות זמינות במקום גם עבור ילדים. צוות היער מקבל בברכה מתנדבים ועובד עם מספר שותפים מקומיים ובינלאומיים לתמיכה בעבודת השימור. ביקור ביער עצי האבוני עוזר לתמוך בעבודת השימור הרציפה.

להזמנת סיור מודרך ביער עצי האבוני, לחצו כאן

שאלות ותשובות על יער עצי האבוני

הביקור ביער עצי האבוני מתאים לכל הגילאים, כולל לילדים. זוהי הזדמנות נפלאה ללמוד רבות על שימור מינים שונים של צמחים ובעלי חיים, ובמקביל להיות מוקפים בטבע מקסים.

הביקור ביער יכול להיעשות באופן עצמאי או במסגרת מאורגנת, כחלק מטיול מודרך.

מומלץ מאד להצטייד בכובע, בקרם הגנה מפני יתושים, מפני קרני השמש החזקות וכמובן גם לנעול נעליים נוחות, המותאמות להליכה.

לחזור למשהו ספציפי?

מלונות

כרטיסים

טיפים חשובים

דילוג לתוכן